Ďalšia bomba je vonku: Separ spojil sily s Maniakom. U nás, jo, vítejte u nás

Separ pred pár dňami rozvíril vlny slovenského a českého rapu, keď vydal premiérový singel nového albumu OG, ktorý oficiálne vyjde 4.apríla tohto roku. Teraz sa tento populárny raper objavuje na hosťovaní u českého mladíka Maniaka, ktorý dáva von nový album Ach Ano III. Nebudeme zbytočne zdržovať, poďme si tento hudobný počin predstaviť.

Skladba bola na platforme YouTube odprezentovaná včera a počas prvých hodín si ju vypočulo viac ako päťdesiattisíc ľudí. Očakáva sa, že toto číslo v nasledujúcich dňoch výrazne porastie. Maniak totiž na sebe v posledných rokoch značne zapracoval, plus Separ je zárukou toho, že minimálne jeho priaznivci a priaznivci DMS na túto skladbu kliknú.

Maniak svoj album odprezentoval už v novembri minulého roka, ale k slovenským priaznivcom, česť výnimkam, sa príliš nedostal. Celým názvom sa toto CD volá Ach Ano III: Ballerbyn a obsahuje presne 15 skladieb. Objavujú sa tam zaujímavé skladby, ktorých názvy upútajú na prvý pohľad. Za spomenutie stoja tracky ako Gaučing, Darth Vader, To je Francie, Gelato alebo Gamechanger.

V tomto období Maniak svoj album krstí a postupne pridáva tracky na YouTube. Čech urobil šikovne, že v čase, kedy sa rozbieha jeho turné zverejnil skladbu so Separom, ktorý je, ako sme spomínali, zárukou pozornosti. Nuž, ale nielen pozornosti, ale aj kvality.

A o čom je samotná pieseň? V úvode môžete vidieť postavičku Maniaka oblečenú v športovej súprave francúzskeho futbalového klubu Olympique Lyon. Následne tento raper vyslovene spustí rap storm o súčasnej situácii v Českej republike, otvorene kritizuje, čo je zlé. Hovorí o tom, že veľa vecí v Česku je povrchných, a že za najlepšieho rapera ľudia, ktorí to nesledujú, považujú Leoša Mareša.

Maniak hovorí aj o tom, že niektorí ho majú za Rusa, ďalší za Čecha a podľa niektorých nie je ani jedno z toho. Dodáva však, že nie všetko je zlé. U nás, u nás, u nás, jo, vítejte u nás. Refrén je skutočne chytľavý, to sa musí nechať. V Česku sa podľa Maniaka zastavil čas a je to vidieť. Názor nech si každý urobí sám.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Koľko peňazí stojí osobné stretnutie s Kontrafaktom? Novinári objavili Ameriku

Vitajte u nás, kde ľudia sú väzni – bar, ktorým o sebe dáva vedieť Separ. Separ hovorí zas o situácii v Slovenskej republike, ktorá je s Českom stále úzko prepojená. Nielen históriou, ale aj nastavením mysle. Separ nemá dlhú slohu, ale o to výstižnejšiu. Track je skutočne kvalitný a videoklip dotvára vysokú úroveň tohto tracku.

Foto: YouTube| Video: YouTube| Text: Vavi

Odporúčame