NFT tenisky Cryptokicks od Nike boli predané za 125 tisíc dolárov

Predať NFT tenisky za viac ako 100 000 dolárov? Vitajte v novej dobe, tieto Cryptokicks prepísali históriu teniskového biznisu. 

Cryptokicks prepísali históriu

Ak vám príde nemysliteľné investovať peniaze do digitálnych tenisiek, ešte k tomu státisíce, nieste jediní. NFT biznis ale v roku 2022 prekvitá a hranice zatiaľ prakticky neexistujú. Aktuálne bola prepísaná história. NFT tenisky Cryptokicks od firmy Nike boli predané za 45 Ethereum, a teda 125 tisíc dolárov (záleží na prepočte, podľa niektorých zdrojov dokonca 130 tisíc dolárov).

Ich autorom je virutálny dizajnér RTFKT (inak, číta sa to ako artifact), na ktorého Nike získal práva v decembri uplynulého kalendárneho roka. Toto je podľa mnohých budúcnosť teniskového biznisu. Ako hovorí popis pri tomto príspevku zo sociálnej siete Twitter: „Vitajte v roku 2052.“ Futuristické prvky, tie sú v tomto druhu produktov prítomné prakticky na každom kroku.

Nebudeme si klamať, buď ste fanúšikom fenonému NFT alebo nie. Pre niektorých ľudí je to úžasná príležitosť a doposiaľ nepoznané možnosti. Pre iných zas doslova „španielska dedina“, ktorá je zbytočná pre každodenné fungovanie. Kto má v tomto ohľade pravdu sa zrejme dozvieme počas najbližších desaťročí.

Viac fashion obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Nicekicks, Instagram

Odporúčame