Contest of Talents: Toto je tretia desiatka súťažiacich. Vypočuj si ich skladby a hlasuj v závere článku!

Aj mladé a menej známe mená majú čo povedať. Zároveň aj o nich vie byť záujem. To nám dokázali prvé dva články druhej série Contest of Talents, v ktorom sa predstavila dovedna už 20-tka súťažiacich a na spomenuté články kliklo takmer 20 000 ľudí!

Dnes teda pokračujeme treťou časťou a my vám s radosťou predstavujeme ďalšiu desiatku interpretov, ktorí sa chcú pobiť o vaše hlasy a možnosť vyhrať zaujímavé ceny. Nebudeme zbytočne zdržiavať, no ešte pred začiatkom ide opäť veľký S/O našim partnerom, bez ktorých by celá súťaž nemohla vzniknúť.

Potmehood

Rap Zone Records 

Red Bull Slovensko

Jägermeister Slovensko

Eške Rap


SKY – CIT ft. Taylor Baby

Tretiu desiatku nám netradične otvára zástupkyňa nežného pohlavia Sára, ktorá vystupuje pod menom SKY. Je to vôbec prvá žena v našej súťaži a ako sama povedala, hudba je pre ňu emócia, neškatuľkuje sa výlučne do jedného žánru a robí, čo ju skrátka baví. S trackom CIT sa práve teraz uchádza o vaše hlasy.

Lil Trash – I Don’t Care

S jednoduchým vizuálom a rockovejšie ladeným beatom nám poslal do súťaže svoju skladbu interpret, ktorý si hovorí Lil Trash. Track má vyjadrovať jeho vtedajšiu emóciu, v ktorej riadky písal. Celkovo sa podľa vlastných slov v hudbe riadi emóciami a nebojí sa ich vyjadrovať priamo a explicítne.

OT – Bezva Ya

Naším dnešným tretím účastníkom je zástupca košického rapu OT. Tento chalan nám do súťaže poslal track Bezva Ya, ktorý je ladený do nového zvuku, ku ktorému má aj OT najbližšie. Zástupcov z východu máme stále málo a tak sa tešíme, že aj z týchto končín dnes ku nám prichádzajú tracky.

D.MON – Nechcem už len snívať

Skladbu Nechcem Už Len Snívať nám do redakcie aj s obšírnym popisom zaslal D.MON. Tento interpret má 27 rokov a jeho rapové korene tak siahajú a inklinujú skôr ku staršej a klasickejšej tvorbe. O tracku nám napísal toto: „Do súťaže som vybral sólo skladbu „Nechcem už len snívať“. Väčšinou moje texty opisujú aktuálne pocity a udalosti, ktoré zažívam/zažívame. Po dlhej smene v práci, kde sa mi každý snaží diktovať čo a ako mám spraviť a robia tlaky na človeka, pritom každý máme dalšie väčšie problémy v súkromnom živote, sa mi v hlave zrodila veta, že ja už nechcem iba snívať, ale chcel by som si ten život užívat a že nechcem kolobeh dní a aby to nemalo zmysel. Jak som započul beat, text zo mňa len tak vyletel, a dnes s tou skladbou chcem skúsiť štastie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Alan Murin ponúka „LIFESTYLE“: Autenticita, vďačnosť a nový album

86x – FREESTYLE VOL. 2

O tom, že náš Contest je poriadne rôznorodý, netreba pochybovať. Dôkazom je aj interpret, ktorý si hovorí 86x a do súťaže sa prihlásil so svojim freestyleovým one take klipom. V tomto prípade podľa vlastných slov vysamploval staršiu filmovú sériu Slunce, Seno a my vám ponúkame výsledok.

NeptunyRare – Premena

S jednoduchšieho vizuálu pokračujeme na niečo profesionálnejšie, konkrétne ku interpretovi menom NeptunyRare. Tento chalan pochádza z východu, presnejšie z Michaloviec a ponúka nám (aj vám) singel Premena. Ako nám napísal, má veľký plán a pred sebou niekoľko projektov.

JOJOX – Flex je dead

Veľmi príznačný a tematický track sme do e-mailu dostali od interpreta menom JOJOX. Tento chalan je zastáncom toho, že rap by mal byť v prvom rade o myšlienke, nie o flexe, peniazoch a luxuse. Na to poukazuje práve vo vybranom tracku Flex je dead a ak vás táto skladba zaujala, hlas jej môžete tiež odovzdať v závere článku.

Maty – KEBBY

Maty je interpret, ktorý funguje viac-menej selfmade v domácom štúdiu. Rapuje približne rok a do súťaže sa zapojil s trackom Kebby, ktorý je podľa jeho slov jeho najlepšie technicky zmáknutý track po všetkých stránkach. Pôsobí pod labelom Digno Records a za sebou už má aj debutové EP.

Mishino – Horská Dráha

Ďalším adeptom pre vaše hlasy je Mishino, ktorý nám do súťaže ponúka jeho stále ešte pomerne nový singel Horská Dráha z jeho posledného projektu. Sám interpret nám napísal, že doteraz robil rap, no jeho chuť pre experimentovanie v hudbe ho zaviedla až do popovo-punkových vôd, čoho dôkazom je napríklad aj tento track.

Šakal & LuciferBeats – NenechajMaPadnúť

Veľkým adeptom na postup do ďalšieho kola bude určite aj Šakal. Do súťaže sa zapojil so zaujímavým trackom Nenechaj Ma Padnúť, ktorý nesie aj hlbšie posolstvo. Skladba začína negatívnou prvou slohou, ktorá sa refrénom definitívne otáča do druhej pozitívnej slohy, ktorá by mala poslucháčov nakopnúť a motivovať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Kali a Sima spoja sily, vznikajú bangre. Je to pravda?

Uzavretá je teda aj tretia desiatka. Svoje hlasy môžete interpretom odovzdať pod týmto textom a hlasovanie bude prebiehať už tradične do budúcej nedele. Po vyhodnotení tohto článku prejdeme na poslednú skupinku interpretov, ktorí sa do našej súťaže zapojili.

Ktorý interpret ťa zaujal najviac?

 

Odporúčame