Čo vznikne, keď sa spoja Ektor, Separ, Ego a Rytmus? Nesmrteľná skladba (REMINDER)

REMINDER je rubrika, ktorej úlohou je pripomenúť si staršie tracky, či už pár rokov alebo niekoľko rokov, pričom sa jedná o skladby, ktoré v nás zanechali značnú stopu, respektíve sa im svojho času nedostalo toľko pozornosti ako by si zaslúžili. Dnes vám prinášame aktuálny diel, reč bude o tracku, ktorý vznikol ako remix pôvodnej piesne, pričom úspech, ktorý so sebou priniesol možno prekvapil aj najväčších optimistov. Nuž, potenciál bol obrovský a môžeme konštatovať, že bol naplnený.

Vraciame sa do obdobia približne tri roky dozadu, kedy Ektorova skladba Kancelář dostala remix. Skúsený český rapper, ktorý tvorí už niekoľko dekád a vytvoril si pozíciu, akú u našich západných susedov nemá pravdepodobne nikto, si na remixovú verziu zavolal naozaj luxusných kolegov. Konkrétne chalanov z Kontrafaktu, a teda Rytmusa s Egom, k tomu ešte člena DMS Separa, pričom o hudbu sa nestará nikto iný ako legendárny český DJ Wich. Keď dáte dokopy takúto zostavu, môžeme to športovo prirovnať k americkému basketbalovému dream teamu, Guardiolovej Barcelone či Edmontonu s Gretzkym. Skrátka, očakávania sú maximálne a čokoľvek ako prvotriedna kvalita by bolo terčom kritiky.

A ako to dopadlo? Tak, ako sa očakávalo. Ektorov remix dodnes na YouTube videlo viac ako 13 miliónov ľudí a vizuál, ktorý je k tomuto tracku vytvorený je taktiež veľmi originálny a kvalitný. Každopádne, Kancelář má všetko, čo moderná rapová skladba poslednej dekády musí mať. Nájdeme tam odľahčenie, story telling, životné pravdy a aj skryté významy, na ktoré po pár počutiach určite prídete. Myslíme si, že každý jeden z interpretov si svoje miesto zastal, pričom hudba od DJ Wicha asi ani nepotrebuje bližší komentár, pretože jej nie je čo vytknúť. Inak, všimnite si, že track má presnú minutáž 4:20. Nevieme, či to je náhoda alebo cieľ, každopádne, celkovému dojmu to ešte zľahka pridáva. Prinajmenšom, je to šikovné a púta to pozornosť, aj keby to mala byť iba zhoda okolností.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus ako Pátrovič. Nespoznala ho ani Jasmína (VIDEO)

Ego sa hrá so slovenčinou, pričom niekomu to môže sedieť, inému nie, ale minimálne ukazuje, že slovenský jazyk sa dá ohýbať naozaj do rôznych reálí. Separ rapuje o tom koľko najazdí za rok, pričom zaujímavým spôsobom dodá, že má pohodu v tvári, aj keď nehúli. Ektor prináša zaujímavý príbeh z minulosti, ktovie, či to dotyčný počul, ale pravdepodobne to navždy ostane zahalené rúškom tajomstva. A Rytmus? Neostal nič dlžný svojej povesti a k svojej slohe pristúpil originálnym spôsobom. Ako celok Kancelář funguje skvelo a keď si pozriete komentáre k videu, zistíte, že ľudia komentujú a počúvajú tento song dodnes.

Nečudujeme sa, pretože táto skladba zaberá naozaj veľké spektrum poslucháčov. Nebudeme si klamať, ako Ego, tak aj Rytmus či Separ a Ektor majú naozaj veľké základne a kombinácia týchto interpretov na jednom tracku je niečo, čo sa nestáva často. Ktovie, možno by sa aj mohlo, ale vznikanie featov nie je také jednoduché ako by si niekto myslel. Alebo je? Vec názoru. Každopádne, Kancelář si zaslúžila pripomenutie, pretože má stále bangrový potenciál, ktorý dokáže napĺňať. Do komentárov nám môžete pokojne napísať, ktorá skladba by si podľa vás zaslúžila pripomenutie a prečo. Radi sa na to pozrieme.

Foto: Kancelář, videoklip, YouTube, Ektor, Separ, Ego, Rytmus

 

Odporúčame