Čo si možno (ne)vedel o debutovom albume Hype od Pil C

Debutový album Hype už je von nejaký ten piatok. Odvtedy už vyšlo mnoho ohlasov, recenzií a názorov.

Album sa teší aj obľube na iTunes, kde si ho môžte zakúpiť za 8,99.

Ako prvú dosť častú otázku dostával Lukáš ohľadne tracku Dotokedydal. Pôvodne tento track na albume mal byť, lenže stala sa nepríjemná záležitosť. BigHorseovi – ktorý track produkoval – zhorel disk. Ako sám Pil C priznal stálo ho to veľa nervov a psychických síl dať vôbec dokopy vec, na ktorú už bol natočený aj celkom podarený klip, a bola by škoda to len tak zahodiť. No a dávať surovú vec na tento koncepčný album by bolo dosť odveci. My musíme len schváliť Lukášove rozhodnutie nezaradiť tento singel na album, keďže to bola jedna z tých menej podarených vecí v konečnom dôsledku.

Fanúšikovia, ktorí možno až tak nesledujú Lukášove sociálne siete dosť často píšu, že tracky sú si dosť podobné, a že témy v nich majú rovnaký podtón. Ako už viac krát Pil C povedal a napísal, album je koncepčný, a zachytáva obdobie života od singlu Lost, ktorým sa začala kariéra tohto momentálne populárneho interpreta. Zachytáva všetko, čo prináša začínajúca sláva, fanúšikovia a samozrejme dievčatá. Zvlášť pre človeka, ktorý žil 28 rokov úplne bežný život (študoval, pracoval).

Ďalšou vecou, ktorá naozaj ľudí zaujímala, bola spolupráca Pil C x Ego. Už dávno pred albumom sa hovorilo o tejto spolupráci, a samozrejme mnoho ľudí si nesmierne želalo túto dvojku spolu na feate. A veru ďaleko od toho nebolo. Ego sa mal na albume Hype skutočne objaviť, a to konkrétne v tracku Unavený. Jeho neúčasť bola odôvodnená zlým zmanažovaním.

000

Kto sleduje Pil C-iho Ask tak určite bude poznať odpoveď na ďalšiu častú otázku. „Unavený šoférujem auto, unavený až tak, že som zaspal za volantom, autom trojité salto.“ Je to pravda? Stalo sa to? Áno stalo! Bolo to však ešte pred tým, než bol Pil C raper.

Na záver ešte jedna vec, ktorú by som si ja osobne nebol všimol, ale Homer sa pri rozhovore pre kanál The Mag opýtal, prečo ma Lukáš vypípanú časť na tracku Teryiaki. Vraj ešte nevedel, aké auto si kúpi 🙂

Link na rozhovor s Homerom pridávam na koniec, a nezabúdajte, že na našej Facebook stránke stále prebieha súťaž o album Hype!

Odporúčame