Čo nám ponúkla rapová scéna cez víkend? Tupotu i kvalitné skladby, ktoré musíš počuť!

Majk Spirit (foto: Spirit Music)

#Tento víkend nám priniesol niekoľko zaujímavých skladieb, ktoré si zhrnieme na jednom mieste. Ako sme spomínali už mnohokrát, prichádza obdobie hromadného vydávania albumov. To znamená, že raperi púšťajú von jednu skladbu za druhou. Novými klipmi sa tak pripomenuli napríklad DMS, Mega M, P.A.T, či Majk Spirit.

Mega M – Rottweiler 2 (Outro)

Album Rottweiler vychádza už 6. decembra a Mega M vydáva jednu skladbu za druhou. V sobotu nás potešil outrom svojho albumu, ktoré pomenoval Rottweiler 2. O hudbu sa v tomto prípade postaral Prince Marock. Mega v skladbe rapuje o tom, že nikdy nepočúval hejterov a ich negatívne reči. Naopak, ide si ďalej za svojim cieľom a snom. Môj názor je, že Rottweiler 2 je zo zatiaľ vydaných skladieb tá najlepšia. Uvidíme však, s čím nás interpret ešte prekvapí.

DMS – Zlatí a zároveň kanál

To, že album DMS sa bude niesť v tupom štýle ste už počuli asi všade. Potvrdzuje to ich najnovší počin, ktorý vyšiel taktiež v sobotu, spolu so spustením predobjednávok na nový album. V nedeľu nás zasa raperi potešili snippetom. Vyššie spomenutá skladba je bez výpovednej hodnoty, no aj tak má obrovskú kvalitu. Hra so slovíčkami týmto raperom nerobí absolútny problém, čo môžeme počuť počas celej pesničky. Pre mnoho ľudí boli vtipné slovné spojenia, ktoré chalani v skladbe použili. Ako Separ tvrdil na jeho Instastories: „Chcem sa hudbou zabávať.“ Môžeme len potvrdiť, že rozhodne zabáva aj svojich fanúšikov.

Majk Spirit – Žiariš

Majkov album Nie som tu náhodou má plánovanú expedíciu už na 4. decembra. V porovnaní s DMS má mať presne opačný charakter. Skladby, ktoré sú momentálne vonku sú plné výpovednej hodnoty a jeho kvalitné rýmy vedia človeku niekedy slušne otvoriť oči. Najnovší počin má názov Žiariš. Je to chválospev dievčatám, ktoré majú svoje hodnoty.

P.A.T. – Refresh

Z albumu Franto sme toho už počuli viac, no musíme uznať, že P.A.T ide so svojím štýlom stále vyššie. V intre skladby sa označuje za otca tohto štýlu a raperom odkazuje, aby ho nikto neskúšal kopírovať! Expedícia albumu je určené na Mikuláša, teda presne tak, ako to má Mega M.

Baví ťa rap? Tak nezabúdaj sledovať našu video reláciu RAPTAG!

Odporúčame