Najznámejší cirkus sveta ohlásil obrovské prepúšťanie: Cirque du Soleil chce predísť bankrotu

Cirque du Soleil je najznámejším cirkusom na svete.

Cirque du Soleil čelí prepúšťaniu (Zdroj: Flickr.com/ TBWABusted)

#V cirkusantskom svete by si ťažko hľadal známejší cirkus ako Cirque du Soleil. Svetoznáma kanadská spoločnosť cestuje po rôznych kútoch sveta a ľuďom prináša odvážne vystúpenia plné akrobacie, farieb a hudby, ktoré okúzlia a vyrazia dych. Na vystúpeniach chýbali zvieratá, no pri mene cirkusu každý spozornel, pretože sa asociovala s prekrásnymi vystúpeniami. Cirque du Soleil sme mohli vidieť aj na Slovensku a v okolitých krajinách, pričom mnohí si profesionálne výkony umelcov zamilovali.

Avšak pandémia zasiahla aj toto odvetvie a cirkus hlási obrovské prepúšťanie svojich umelcov. O miesta príde pravdepodobne až 3 500 ľudí, čo predstavuje približne 95% zamestnancov obľúbeného cirkusu. Zrušiť museli kvôli pandémii všetky svoje vystúpenia a to vrátane tých marcových v Las Vegas.

Spoločnosť však robí všetko pre záchranu legendárneho cirkusu, ktorý má v repertoári aj niekoľko muzikálov. Keď náročná situácia pominie, Cirque du Soleil by rád znovu zamestnal veľkú väčšinu prepustených zamestnancov.

Videl si vystúpenie známeho cirkusu aj ty?

Zdroj: hashtag.sk, bbc.com
Odporúčame