Nafilmovaný kopanec medzi nohy dokonale odčinil: Nemecká superstar Christian Eckerlin nedal v odvete súperovi šancu

Christian Eckerlin

Christian Eckerlin na turnaji Oktagon 36 (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Nemecký MMA bojovník Christian Eckerlin ukončil Brazílčana de Oliveiru v hlavnom zápase turnaja Oktagon 36 vo Frankfurte. Napravil si tak chuť po prvom veľmi kontroverznom zápase s de Oliveirom, ktorý bol dodatočne zmenený na No Contest. Eckerlin uškrtil brazílskeho protivníka v 4. kole a opäť pred domácimi nemeckými fanúšikmi slávil výhru.

Tentokrát bez kontroverzie

Po príchode Oktagonu na nemecký trh sa najväčšou lokálnou hviezdou stal Christian Eckerlin. Na turnaji Oktagon 33 však sprevádzal jeho zápas údajný kop do genitálií, ktorý bol podľa záberov z rôznych kamier trafený na brucho a prifilmovaný ako faul. Bývalý prvoligový futbalista výrazne klesol v očiach verejnosti a boli to práve nemeckí fanúšikovia, ktorí sa voči Eckerlinovi vyjadrovali najostrejšie.

Christian Eckerlin im už ale v ich odvete nedal na podobné obvinenia žiadnu príležitosť. Už od začiatku zápasu prejavoval väčšiu aktivitu a predovšetkým vo wrestlingu a na zemi nad svojím súperom dominoval. Nemcova nadvláda v zápase sa prehlbovala každým pokračujúcim kolom a odhliadnuc od pár slabších momentov, mal zápas pevne vo svojich rukách.

Ukončenie prišlo až v šampiónskom 4. kole, v ktorom si Brazílčan de Oliveira nedal pozor na škrtenie Rear naked choke. Eckerlin tak odčinil svoje správanie v prvom zápase a očistil svoje meno pred domácim publikom. V súčasnosti je najväčšou otázkou, v ktorej váhe bude nemecká hviezda najbližšie figurovať. Zápas s de Oliveirom bol totiž v dohodnutej váhe do 82 kilogramov.

Nemecký Terminátor nepustil Petráška k ničomu

Po Eckerlinovi bola u fanúšikov najväčšia hviezda Stephan „T-800“ Pütz. Ten čelil miláčikovi českého publika Milošovi Petráškovi, ktorý začal zápas v solídnom tempe. Po čase ale Pütz dokázal skrátiť vzdialenosť a natlačil si Petráška na pletivo. V 2. kole to už bola zo strany Pütza brutálna dominancia, ktorá vôbec nemala ďaleko od predčasného ukončenia.

To však neprišlo ani v 3. kole, no napriek tomu mohol byť nemecký Terminátor maximálne spokojný. Petráška s prehľadom zdolal na body a s najväčšou pravdepodobnosťou si zabezpečil ďalšiu titulovú šancu v poloťažkej váhe. V nej je šampiónom ďalší Terminátor, tentokrát ten český – Karlos Vémola. Bitka dvoch bojovníkov s identickou prezývkou pod Oktagonom je momentálne už len otázkou času.

V ktorej váhovej kategórii by si radšej videl Christiana Eckerlina?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame