Filmovanie, podvod a obchádzanie pravidiel? Nemeckú hviezdu po turnaji Oktagon 33 dodatočne obrali o víťazstvo

Christian Eckerlin

Christian Eckerlin po výhre nad Brazílčanom De Oliveirom, ktorú mu dodatočne prepísali na No Contest (Zdroj: Instagram/Christian Eckerlin)

#V súčasnosti najpopulárnejší nemecký MMA bojovník Christian Eckerlin vzbudil po svojom zápase na turnaji Oktagon 33 vášnivé diskusie. V súboji s Brazílčanom Denilsonom De Oliveirom bol v 1. kole údajne zasiahnutý kolenom do genitálií. Zábery z kamier však ukázali, že šlo o čistý úder, ktorý nemecká hviezda podľa všetkého prifilmovala.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Christian Eckerlin (@christianeckerlin)

GEMMAF bol nekompromisný

Keďže galavečer Oktagon 33 sa odohral na nemeckej pôde vo Frankfurte, dohliadajúcim orgánom na správny chod turnaja po rozhodcovskej stránke bol Nemecký Zväz MMA (GEMMAF). Tím Brazílčana De Oliveiru okamžite po turnaji podal protest, ktorý nemeckí funkcionári vyhodnotili jednomyseľne.

„Rozhodca nebol pre akciu optimálne postavený. Jeho zrak bol obmedzený a miesto dopadu De Oliveirovho kolena jasne nevidel. Rozhodca okamžite reaguje a je jasne vidieť, že po pár rýchlych krokoch skúša zasiahnuť ľavou rukou. Rozhodca však zaváha, potom trochu ustúpi, aby zápas po ďalších 4 úderoch De Oliveiru prerušil bez toho, aby ho nakoniec ukončil niekoľkonásobným mávnutím rúk. Potom situáciu vyhodnotí ako úder do genitálií, ktorý kvôli svojmu umiestneniu v klietke nemohol jasne vidieť.

 Aby bolo možné dospieť k správnemu verdiktu, musí rozhodca získať názor rozhodcov a (ak je k dispozícii) vidieť videozáznam. Rozhodca nevyužil možnosť videa. Nakoniec, hodnotenia rôznych videosekvencií a názorov, ako bolo uvedené vyššie, jasne ukazujú, že dotyčný úder kolenom bol legálny úder do tela. Nelegálny kop nebol podľa jednomyseľného názoru k videniu. Môžete tiež vidieť, že Christian Eckerlin si tesne po zásahu drží oblasť rebier.

Rozhodca zle vyhodnotil situáciu, čo malo zásadný vplyv na priebeh zápasu. V duchu férovosti a záujmu o tento šport sa Technická komisia GEMMAF jednomyseľne rozhodla zmeniť verdikt na No Contest.” Tento verdikt teda znamená, že sa Eckerlinova výhra anuluje a v skóre oboch bojovníkov sa tento zápas nezapočítava.

Christian Eckerlin to chce vyriešiť odvetou

Ešte predtým, než GEMMAF vyhodnotil Brazílčanovo koleno ako čistý úder na rebrá, mal Christian Eckerlin niekoľko verejných vyhlásení. Po tlaku predovšetkým zo strany nemeckých fanúšikov sa rozhodol znovu vyzvať De Oliveiru na odvetu. Ich zápas na Oktagon 33 skončil Eckerlinovou výhrou v 2. kole a nemecký bojovník je presvedčený, že svojho súpera zdolá aj v ich ďalšom súboji.

Ihneď po podaní protestu rozhnevaný Eckerlin poslal verejný odkaz: „Nebudem čakať na rozhodnutie GEMMAF a je mi to tiež jedno, pretože viem, že som vyhral. Napriek tomu žiadam Oktagon, aby zaistil odvetu na 15. októbra, aby som mohol (znovu) dokázať, že som ten lepší muž,“ povedal vo svojom príspevku na Instagrame.

Odveta Eckerlin vs. De Oliveira by mala teda za sebou veľmi zaujímavý príbeh a dá sa očakávať, že v krátkej budúcnosti bude ohlásená ako jeden z hlavných ťahákov októbrovej akcie, na ktorej sa Oktagon znovu vráti na nemeckú pôdu. V prípade, že na nej nebude žiadny titulový zápas, potenciálna odveta medzi týmito bojovníkmi by mohla byť hlavným zápasom večera.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame