Jiří Procházka čaká na svoj návrat: Situácia ohľadom titulu v UFC je zamotaná

Jiří Procházka šampión UFC

Jiří Procházka s jeho opaskom šampióna UFC (Zdroj: Instagram/jirkaprochazka)

#Český bojovník Jiří Procházka patrí medzi úzku svetovú špičku sveta zmiešaných bojových umení. Od zranenia v minulom roku však nezasiahol do ostrého zápasu. Kedy by sa to mohlo zmeniť?

Jiří Procházka sa vráti

Jiří Procházka naposledy nastúpil v UFC pred takmer rokom, keď 12. júna 2022 zdolal v titulovom zápase v poloťažkej váhe brazílskeho šampióna Glovera Teixeiru a získal opasok s historickou príchuťou pre česko-slovenské MMA. Následne sa obaja fighteri dohodli na odvete, ale počas prípravy sa BJP zranil, konkrétne si poranil rameno a musel putovať na operáciu. Titul mal pôvodne obhajovať v decembri 2022, čo ale zo zdravotných dôvodov nebolo možné.

Jirka predviedol veľké gesto, svoj titul uvoľnil s dôvetkom, že keď bude fit, zabojuje oň nanovo. Opasok však majiteľa nezískal, meranie síl medzi Poliakom Janom Blachowiczom a Rusom Magomedom Ankalaeovom skončilo šokujúcou remízou, pričom obaja sa dočkali obrovskej kritiky za to, čo v klietke predviedli.  Aktuálnym šampiónom poloťažkej váhy UFC je teda Jamahal Hill, ktorý v januári 2023 zdolal v Rio de Janeiro Glovera Teixeiru.

Je reálne, že keď sa Procházka uzdraví, čo by mohlo nastať už v nasledujúcom období, pôjde proti Hillovi práve on. Na príležitosť stále čaká Blachowicz, pričom zo strednej váhy (do 84 kilogramov) sa po prehre o titul proti Israelovi Adesanyovi hlási v 93ke o slovo aj Alex Pereira. Stále sú tu aj Reyes a Rakić, pričom posledné slovo nepovedal možno ani spomínaný Glover, u ktorého človek nikdy nevie. Všeobecne sa očakáva, že keď sa BJP vráti, pôjde o titul buď hneď, alebo ho bude čakať ešte jeden zápas na „zahriatie“.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame