Vychytávky, ktoré ti spríjemnia cestovanie: Tieto veci určite potrebuješ!

Zozbierali sme základný zoznam týchto vylepšovákov, ktoré by si tento rok pri cestovaní nemal určite prehliadnuť (Zdroj: Freepik/freepik)

#Ak si vášnivý cestovateľ, tak bez pochýb poznáš mnohé cestovateľské vychytávky, ktoré ti dokážu na cestách slušne pomôcť. Zozbierali sme základný zoznam týchto vylepšovákov, ktoré by si tento rok pri cestovaní nemal určite prehliadnuť! Dokonca kvôli nim ani nemusíš nikam ísť – stačí, ak prescrolluješ zopár e-shopov, a všetko nakúpiš z pohodlia domova.

Rýchloschnúci uterák

Zapáchajúce vlhké uteráky, či narýchlo vypratá a nedosušená bielizeň sú klasickou dovolenkovou vôňou, ktorá ťa omámi po otvorení kufra. Zápachom si ľahko kontaminuješ celý obsah batožiny, čo nie je problémom len pre tvoj nos, ale aj pre okolie.

Preto tomuto problému predíď tak, že si zaobstaráš rýchloschnúci uterák. Väčšina z nich sú antibakteriálne, a teda ani tie najmenšie mikróby nemajú šancu. Kúpiš ho už takmer hocikde, občas aj v týždennej ponuke vybraných potravinových reťazcov.

Dizajnová powerbanka

Powerbanka je must have všetkých cestovateľov. Pokiaľ cestuješ, je ti to pravdepodobne už jasné. V dnešnom svete, najmä pri cestovaní, majú mnohí problém „prežiť“ bez nabitého telefónu.

Ak má tvoja powerbanka už najlepšie roky za sebou, či uvažuješ o tom, že sa pozrieš po nejakej s väčšou kapacitou, choď do toho. Na trhu sú v ponuke aj krásne a dizajnové kúsky, ktoré pohladia aj tvoju estetickú dušu.

Nepremokavá plachta

Mať premočené oblečenie na festivaloch nie je nič príjemné. Ak tiež do toho zahrnieš benefity v podobe pikniku na brehu rieky či nočnú romantiku na pláži, máš jasného favorita na kúpu tohto doplnku.

Nepremokavá vrecková plachta, ktorá ti poslúži ako deka na sedenie, či ochrana pred nečakaným dažďom je novodobým cestovateľským must have!

Set organizérov do kufra

Udržať poriadok v kufri bez organizérov je často náročné. Dá sa to, ale je to komplikovanejšie, až nelogické. My, napríklad, si už len ťažko vieme predstaviť bez tejto pomôcky aj dvojdňový výlet. Určite si nejaký zaobstaraj, nielen že budeš mať veci pekne zorganizované, ale aj získaš prehľad, čo kde máš. A to ti ušetrí aj drahocenný čas počas dovolenky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako funguje dávanie prepitného v jednotlivých krajinách? V USA naň nesmieš zabudnúť, v Japonsku je urážkou

Univerzálny cestovný adaptér

Pri balení sa na dovolenku máš určite svoj zoznam (minimálne v hlave), podľa ktorého sa balíš. Pred odletom si však zisti, či v danej krajine nepotrebuješ nejaký špeciálny adaptér. Pre túto príležitosť je dobré mať doma v zásobe jeden univerzálny, ktorý ťa v mnohých situáciách na dovolenke zachráni.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame