Český seriál o rape? Sleduj RapStory a zistíš, ako prerazili veľké mená

Český seriál o rape? Častokrát získavame pocit, že rap je stále v úzadí, čo sa týka pozornosti a priestoru v masových médiách. Nech už je to ako chce, Česká televize spúšťa projekt s názvom RapStory, ktorý pojednáva o rapovej ceste viacerých zvučných mien českého rapu. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rapstory (@rapstorycz)

Český seriál o rape?

Na oficiálnej webovej stránke Českej televízie sú dostupné prvé diely seriálu RapStory. Jedná sa o dokumentárnu sériu, ktorej cieľom je priblížiť príbehy českých rapperov. Nebudeme vám spoilovať jednotlivé diely, to sa skrátka nerobí.

Prezradíme ale, že priestor dostáva napríklad Yzomandias, zakladateľ labelu MILION PLUS. A koniec koncov, jedna z najväčších postáv súčasného českého rapu. V dieloch sa ale objavujú aj Nik Tendo, Smack či Hugo Toxx a ďalšie mená CZ rapovej scény. Nechajte sa prekvapiť aké.

Ak máte záujem o RapStory, epizódy nájdete na tomto odkaze. Veľký palec hore pre tvorcov z Českej republiky. Rap je žáner, ktorý definuje súčasnú generáciu. Či už ho niekto má rád alebo nie, zaslúži si priestor a pozornosť. Pohľad do hĺbky a za oponu v dokumente je možno to, čo tomuto odvetviu doteraz chýbalo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rapstory (@rapstorycz)

Režisérom RapStory je Simon Šafránek. Strihačom série je zas Šimon Hájek. Bude zaujímavé sledovať, aký úspech bude tento dokumentárny seriál mať. Ak čísla a odozva budú kvalitné, nepochybujeme o tom, že projekt ako je tento môže otvoriť dvere podobným seriálom do budúcnosti.

Photo credits: @afilmbynattcali

Odporúčame