Celosvetová diva musí svoje turné odložiť: Zastavila ju zriedkavá diagnóza

Celine Dion je celosvetová uznávaná speváčka (Zdroj: Unsplash.com/Bruno Emmanuelle)

#Céline Dion je určite speváčka, ktorú ti nemusím predstavovať. 54 ročná diva sa hudbe venuje už od roku 1980. Ak ti nie je známa, rozhodne poznáš skladbu My Heart Will Go On, ktorá sprevádzala romatický film Titanic. Svoje najbližšie turné musí ale kvôli chorobe presunúť.

Svoje rozhodnutie zverejnila vo videu, ktoré dojalo viacerých jej fanúšikov. Priznala, že zápasí so zriedkavou neurologickou poruchou nazývanou syndróm stuhnutej osoby. Po diagnóze si spojila jej ťažkosti ako kŕče, ktorými nedávno trpela. Tie boli spôsobené spomínaným ochorením. ,,Vždy som bola otvorená kniha a predtým som nebola pripravená nič povedať, ale teraz pripravená som,“ hovorí dojatá Céline. Informuje o tom portál Theguardian.com

Syndróm neútočí len na jej svalstvo, ale stal sa problémom jej každodenného života. Niekdy sú to ťažkosti pri chôdzi, inokedy nedokáže zaspievať, kvôli zablokovaným hlasivkám. Jej tím lekárov sa snaží zlepšiť stav speváčky. Veľkou pomocou a oporou sú jej vlastné deti. Céline si želá, aby opäť mala svoju silu, a aby opäť vedela podávať neskutočné výkony aj na javisku.

Podľa odborníčky Louise Fish, ktorá je aj generálna riaditeľka Genetic Alliance UK, diagnóza choroby trvá niekedy príliš dlho. Niekedy sa stane, že sa prvé príznaky diagnózy spozorujú až po piatich rokoch. Odborníčka verí, že aj otvorenosť speváčky upozorní ľudí na ich zdravie. ,,Osobný príbeh, ako je tento, snáď umožní viacerým ľuďom ponúknuť si navzájom podporu. Charitatívne organizácie podporujúce ľudí so zriedkavými ochoreniami môžu často zohrávať dôležitú úlohu pri vytváraní týchto spojení,“ pokračuje Louise Fish.

Céline Dion svoje prvé vystúpenie odložila už v októbri v roku 2021, vtedy Las Vegas opsutila s ťažkými a pretrvávajúcimi svalovými krčami. Divu to nesmierne mrzelo a zrušenie popísala aj takto: ,,Môj tím a ja sme pracovali na našej novej show posledných osem mesiacov a to, že nemôžem otvoriť tento november, ma neskutočne mrzí.“

Európske turné, ktoré svoj začiatok malo mať na jar 2023 musí kvôli zdraviu preložiť. Céline verí, že je na ceste k uzdraveniu a robí všetko preto, aby svojich fanúšikov nesklamala a postavila sa na stage čo najskôr.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Predstav si, že sa celú skladbu musíš naučiť naopak: Tak to spravil dvadsať rokov dozadu známy spevák

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame