Z Titanicu sa stal celosvetový megahit, podarilo sa mu to aj napriek týmto 10 filmovým chybám

Amazon

#Pútavý príbeh o láske, ktorá vypukla počas jednej z najväčších lodných katastrof v histórii. Aj takto by sa dal jednou vetou charakterizovať film Titanic. Ak si k tomu prirátame mladučkého a očarujúceho Leonarda DiCapria, krásnu Kate Winslet a srdcia lámajúcu pieseň od divy Céline Dion úspech filmu bol už vopred zaručený.

Film z roku 1997 zožal megaúspech na celom svete a aj 20 rokov po jeho uvedení na plátna si ho ľudia radi pozrú. Vedeli ste však, že vo filme sa objavilo niekoľko oči bijúcich chýb? My sme pre vás vybrali 10 najväčších z nich.

https://www.youtube.com/watch?v=FHG2oizTlpY

1. Znamienko krásy

Pri nastupovaní na loď bol záber na Kate, kde možno vidno, že má znamienko nad perou na ľavej strane. O niekoľko minúť neskôr sa jej zázračne premiestnilo na pravú stranu tváre.

2. Kameraman v zábere

V scéne, kde Jack vstupuje prvýkrát cez sklené dvere do prvej triedy na lodi, môžeme vidieť v odraze kameramana.

3. Cestovanie v čase

Vo filme Jack (Leonardo Di Caprio)  rozpráva drahej o tom, ako chodil rybárčiť na jazero Wissota. Na tom by nebolo nič zlé, keby spomínané jazero nenapustili až šesť rokov po potopení Titanicu a to konkrétne v roku 1918.

4. Zmena farby

Jack dal svojej láske rukou napísaný odkaz na žltom papieriku. Zaujímavé však je to, že keď si Rose odkaz číta, napísaný je na bielom papieri.

5. Zázračné sklo

Pamätáte si na moment, keď sa Rose snažila vyslobodiť Jacka z väzenia? K tomu potrebovala sekeru, ktorá bola za sklenenou výplňou. V jednom momente tá výplň neobsahuje takmer žiadne sklo, za pár sekúnd je priestor so sekerou opäť sklenený.

6. Traky

Aj ďalšia chyba pramení z tejto scény. Pri zobrazení toho, ako má Rose preseknúť Jackovi putá možno vidieť traky na jeho košeli. Pri tom, ako sa Rose zaženie sekerou však Jack už žiadne traky nemá. Žeby mu presekla aj tie? Zázračne mu pri ďalšom pohľade opäť pribudli.

7. Zmena farby a dĺžky kabáta

Jack sa vo filme prezentoval okrem iného ako nadaný pouličný umelec, ktorý kreslil nahé ženy. V scéne, kde ukazuje Rose svoje diela prejde popri nim pán v dlhom čiernom kabáte. Tento istý pán behom pár sekúnd však kabát zmenil na tmavošedý a podstatne kratší.

8. Kaderník Jack

Asi každý si pamätá scénu, v ktorej Jack zobral do nižšej triedy aj zámožnú Rose, aby sa spolu zabavili a zatancovali si. Keď ju však poprosí o tanec, herec má spadnuté vlasy jemne do tváre. Pri nasledujúcom zábere ich už má učesané hore.

youtube

 

9. Kate predbehla dobu

Kate bola vo filme poriadna divoška. Jej postava krásnej Rose vo výťahu ukáže komorníkovi vztýčený prostredník. Vedeli ste však, že toto gesto sa začalo používať až počas prvej svetovej vojny?

10. Žiadni praváci

Na začiatku filmu dav ľudí máva nepotopiteľnému Titanicu. Všimli ste si, že všetci ale mávajú ľavou rukou? Nie, nebolo to preto, že by herci neboli praváci. Kvôli filmu bola postavená iba pravá strana lode. Titanic vyplával z prístavu Southampton, kde bol umiestnený však z ľavej strany. Kvôli tomu sa záber otočil a to vysvetľuje, prečo ľudia mávajú ľavou rukou.

Odporúčame