Film natočený podľa známej novely: Rozprávke nepomohlo ani hviezdne obsadenie, trailer čelí kritike

Čarodejnice v novom spracovaní.

Čarodejnice si vyslúžili kritiku (Zdroj: youtube.com/ ONE Media)

#Príbehy britského spisovateľa Roalda Dahla sú úspešné po celom svete aj to aj desiatky rokov od ich prvého vydania v knižnej podobe. Výnimkou nie je ani rozprávka Čarodejnice, ktorá je pre mnohých klasikou. Dej knihy sa odohráva vo svete, v ktorom existujú čarodejnice neznášajúce deti. Velí im Najvyššia čarodejnica, ktorá malému chlapcovi a jeho babičke pripraví poriadne napínavé chvíle.


Otec s dcérou sa snažia dokázať jej manželovi neveru: Sleduj trailer pre skvele vyzerajúcu snímku On the Rocks


Mnoho ľudí o knihe hovorilo ako o prvom detskom horore a už pred rokmi dostala kniha svoje filmové spracovanie. Na obzore je však nové, modernejšie a s hviezdnym obsadením. V úlohe najvyššej čarodejnice uvidíme Anne Hathaway. Babičku si zasa zahrá oscarová herečka Octavia Spencer. Nič to však nemení na tom, že ľuďom sa nové spracovanie nepáči.

Po zverejnení traileru sa pod videom začala objavovať spŕška negatívnej odozvy. Ľuďom sa nepáči najmä CGI, ktoré si to v sekcii komentárov poriadne zlízlo. Okrem toho však mnohí prišli aj s lepšími nápadmi na obsadenie roly hlavnej čarodejnice. Fanúšikovia kinematografie si vedia v hlavnej úlohe predstaviť napríklad speváčku Lady Gagu.

Počul si v detstve o tejto rozprávke aj ty?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame