Calin oslávil 25. narodeniny. Ktoré jeho tracky sú najväčšie bangre?

Calin vo štvrtok 11. augusta oslávil 25. narodeniny. Na tejto planéte je už štvrťstoročie a počas uplynulých šiestich rokov dáva o sebe výrazným spôsobom vedieť aj v rámci českej a slovenskej rap game. Pri príležitosti jeho jubilea sme sa rozhodli pozrieť na niektoré z jeho doterajších TOP bangrov.

Calin vie, ako hýbať davmi

Nebudeme si klamať, tento český rapper s moldavskými koreňmi veľmi dobre vie, ako hýbať davmi a ako sa stať virálnym. Dôkazom toho je jeho súčasný hit „Hannah Montana“, ktorý počas tohto leta hrá prakticky každému z nás. A to nehovoríme o festivaloch a koncertoch, na ktorých člen labelu rychlí kluci dostáva ľudí do varu. Teda, do varu je slabé pomenovanie, to, čo sa tam deje, je číre šialenstvo.

Poďme trošku viac do minulosti. Konkrétne do roku 2018, kedy sa do povedomia dostal Calinov song „Dopis“. Práve táto skladba je pre veľkú časť fanúšikov akýmsi prelomom v kariére interpreta, ktorý sa narodil v moldavskom meste Kišiňov. Na YouTube má takmer sedem miliónov views. Calin je v nej vyslovene fantastický a šikovným spôsobom ho dopĺňa Barber.

Keď píšeme o najväčších bangroch Calinovej kariéry, určite čakáte, kedy spomenieme song „Až na měsíc“. Jasné, nezabudli sme naň, ale nemohli sme ho predsa dať ako prvý. Spolupráca, na ktorej s Calinom spolupracovali Hasan a Viktor Sheen má na YT viac ako 33 miliónov views. Treba niečo dodať? Zrejme asi ani nie.

Calin dal v počiatkoch svojej kariéry o sebe vedieť aj na Pil Ciho albumoch, kde sa neraz postaral o refrény, ktoré konkrétne skladby posielali do neuveriteľných úrovní. Myslíme si, že na napríklad na „Silent Hill“ si pamätá každý z vás.

A čo účasť na albume Kontrafaktu Real Newz v songu „Neviditelnej“, kde sa okrem Calina predstavili aj Ego, Rytmus a Viktor Sheen? To sú priam definičné záležitosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majself prináša spontánny a nový sound. Toto je „CÍTIM" (VIDEO)

Pre verných Calinových priaznivcov vyberáme aj skladbu „Paradise“, kde je na feate s Renne Dangom. V tomto prípade sa jedná o rok 2016. Ak chcete niečo, čo vyzrelo časom, určite skúste aj song „Med“.

Keby máme menovať to najlepšie, čo Calin vo svojej kariére vytvoril, ešte by sme tu nejaký ten čas boli. Do komentárov nám môžete napísať, ktoré jeho songy sú najlepšie podľa vás. Calinovi dodatočne prajeme všetko najlepšie k narodeninám. Na záver banger, ktorý, ak sa vám ešte nedostal pod kožu, tak sa dostane.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Calin

Odporúčame