Čaba Neblázni sa v Trendoch derie hore

Ak som vás trochu zaskočila titulkom a niektorí ste si pod piesňou Čaba Neblázni predstavili starý hit od Elánu, musím vás sklamať. Alebo potešiť. Čaba neblázni je totižto nový song, ktorý vznikol spoluprácou Karla a Separa.

A pritom to všetko vzniklo tak náhodne. Separ si na začiatku roka všimol Karlov song Tuje, zdieľal ho na svojom instagrame a ocenil. Zrejme niekedy v tom čase už začali títo dvaja rozmýšľať nad svojou spoluprácou.  Dnes, pár dní po vypustení songu do sveta, počet  jeho zhliadnutí na youtube stále narastá a ich spoločná novinka sa derie smerom hore.

Prvá časť songu patrí Karlovi. V songu rapuje o tom, ako ťažko musel makať, kým sa dostal tam, kde je teraz a a že je rád, za to, ako sa jeho tvorba ľuďom páči.  Zdôrazňuje, že za to dosiahol, môže hlavne on sám a že si od nikoho nenechá určovať smer svojej cesty.

„Vraveli mi Čaba neblázni, neblázni
Sám pre seba učiteľ, sa seba ukáznim
Vraveli mi Čaba neblázni, neblázni
Pomáhajte všetci moji anjeli strážni.“

V druhej časti preberá opraty Separ a svojou slohu podčiarkuje to, o čo im dvom týmto textom vlastne išlo. Hoci vie, že už toho dosiahol veľa, stále je veľmi dôležitá pokora, ktorá ho pri drží zemi.

„Ahoj ja som Separ, no a Karlo je to meno,
ja pokosím háj, vy pokosíte seno,
zchaloval som boombap, new-school rozobral jak lego,
som ten čo je tu už navždy, je mi jedno čo je s tebou.

Cítia, že sú ďalej a že ktorý chce, ma dá,
myslí si, že robí AJS, iba to tak vypadá,
začiatok tej cesty nejaké tie kilá dá,
neuleť si na drobných, tehla k tehle zapadá.“

Separovu cestu hore zrejme pozná každý. Pre niektorých však môže byť neznámym Karlo. Karlo začal s hudbou už v šestnástich. Napriek tomu, že pochádza z Lučenca, vietor ho spojil s košickou kapelou Haha Crew. Práve vďaka tomuto spojeniu sa Karlovi podarilo preraziť a dostať sa do povedomia hiphopových fanúšikov. Úspešným bol najmä  ich uvítací song „Aladin“ a hoci Karlo po čase zo skupiny odišiel, občas s ňou spolupracuje dodnes.

Momentálne ma Karlo na rováši dva sólové albumy 333 a 666, ktoré vydal v českom vydavateľstve Milion +, ktorého je aj spoluzakladateľom.

https://www.instagram.com/p/Bynrng6CsN4/

Hoci Karlo vydáva naozaj dobré veci a počas svojho pohybu na slovenskej hiphopovej scéne už stihol spolupracovať s rôznymi známymi či menej známymi rapermi, spolupráca so Separom ho môže vyniesť ešte vyššie a urobiť ho ešte známejším.

Tak ako slová songu, ktoré nie sú len bezduchým tliachaním do vzduchu a zrejme sa osobne dotýkajú oboch chalanov, tak je zaujímavý aj videoklip, ktorý sa natáčal vo večierke a na parkovisku. Za videoklip môže trojica Andreas Goldo, Rik Ceko a Tomáš Kováč.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *