Túžba byť single nie je nič zlé: Chceš nemať vzťah, no máš pocit, že ťa spoločnosť odsudzuje?

Byť sám neznamená byť izolovaný! (Zdroj: Freepik/kuprevich)

#Single život – pre jedného katastrofa, pre ďalšieho splnený sen. Na ktorej strane si ty? V prípade, že si tím single, nemusíš sa za to hanbiť ani obviňovať. Je to úplne normálne a zdravé! Ako človek si samostatná bytosť a pokiaľ cítiš, že si takto úplný a šťastný, nemusíš hľadať svoju polovičku len preto, že sa to tak musí… A mimochodom, vieš o tom, že nezadaní ľudia žijú dlhšie a šťastnejšie životy?

Ujdi zo stereotypov

Je stereotyp zárukou šťastia? Túto otázku si môžeš klásť aj v oblasti single života. Predstava, že budeš robiť to, s čím nie si stotožnený je hrozná, však? Najmä v prípade, že by si to mal vydržať počas celého života len kvôli tomu, aby bola spoločnosť (a tvoja rodina) spokojná…

Vzťahy nie sú pre každého, ale…

Pokiaľ si svoju spriaznenú dušu chceš nájsť, a snívaš o vzťahu na celý život, tak do toho určite choď! Ak si však v skupine ľudí, ktorí sú na vážkach, stále sa vyhováraš, si prelietavý typ alebo sa nechceš viazať, určite sa nenechaj zahnať do kúta, respektíve do vzťahu. Bolo by to viac na škodu – predsa radšej budeš sám než v nefunkčnom vzťahu, no nie?

Existujú však aj ľudia, ktorí si nedokážu predstaviť single život. Idú radšej zo vzťahu do vzťahu a sú ochotní dokonca odpustiť neveru, len aby s nimi partner zostal!

Vo vzťahovom väzení?

Určite si sa aj ty stretol s názorom, že vzťahy sú ničiteľmi vlastných záľub. Single ľudia sa môžu v pokoji venovať kariére, kamošom, cestovaniu alebo seberozvoju. Kedykoľvek sa môžu rozhodnúť odísť žiť do zahraničia, brať nadčasy v práci či robiť spontánne rozhodnutia.

Nie je to však tak, že by ťa vzťah uväznil. Je fajn, ak si nájdeš spriaznenú dušu, ktorá má aspoň čiastočne podobné záľuby, aby ste mohli spolu tráviť kvalitný voľný čas. Predpokladáme, že by tvoja frajerka, ktorá nenávidí futbal, nadšene išla s tebou na zápas (alebo ty s ňou na nákupy). Ak však nájdete stret záujmov v chodení do prírody, cestovaní či nejakom spoločnom športe, máte obaja vyhraté!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hádky cez textové správy: Ak sa zvykneš hádať cez správy, toto by si mal o tom vedieť!

Byť sám neznamená byť izolovaný!

Ak sa rozhodneš pre single život, neznamená to, že stratíš všetky sociálne väzby. Práve naopak! Získaš tak priestor na to, aby si spoznal nových ľudí a venoval sa tomu, čo ťa teší a napĺňa.

Veľkou výhodou je aj to, že nemusíš robiť kompromisy a ústupky v prospech toho druhého. Áno, ono je to niekedy fajn, ale občas potrebuješ aj svoj pokoj. Takže pokiaľ sa necítiš na obmedzenie svojich záujmov a celkovo na vzťah, ani nad takým niečím nepremýšľaj.

Zároveň chceme dodať, že každý to cíti inak, a ak máš pocit, že vzťah je to jediné, čo ti v živote chýba, tak si ho nájdi a uži si život vo dvojici!

Sleduj nás aj na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame