Bude rok 2021 patriť legendárnej skupine Kontrafakt?

Kontrafakt vydal koncom roka 2019 po niekoľkých rokov album. CD s názvom Real Newz malo veľký potenciál a veľa priaznivcov zaujalo, avšak vzhľadom na to, čo nastalo v roku 2020, muselo byť dlho očakávané koncertné turné najprv prerušené a potom zrušené. Čoskoro tu máme rok 2021 a vo veľkom sa rieši, že Real Newz nebude v budúcom kalendárnom roku jediný album, ktorý budú Ego, Rytmus a Anys prezentovať. Legendárny KF chystá na nový rok veľké veci.

Na Štedrý deň Kontrakfat vydal videoklip k skladbe Mesiac, ktorá sa na albume Real Newz zaradila medzi najobľúbenejšie, pričom viackrát sa priaznivci pýtali, či aj tento track dostane videoklip. KF totiž veľa skladbám z RN venovali osobitné vizuály, ktoré sa stali medzi poslucháčmi vo veľkej miere populárne. Track o tom, ako Ego, Rytmus a Anys odchádzajú na mesiac a opúšťajú našu planétu Zem, sprevádza videoklip s futuristickými prvkami, ale o niečom inom sa ľudia bavia od 24.decembra. O čom je reč? 

O tom, že na záver videa sa dozvedáme, že Kontrafakt bude mať v roku 2021 dvadsaťročné výročie svojho založenia, pričom pri tejto príležitosti by mal vyjsť hudobný projekt s názvom KF IAKO ROLLS. Je teda na mieste si myslieť, že v budúcom kalendárnom roku budeme svedkami nového CD od legendárnej slovenskej rapovej skupiny. Zatiaľ je priskoro rozoberať či sa bude jednať o takpovediac návrat ku koreňom, alebo budeme svedkami new schoolu v znení pôvodných pilierov slovenského rapu.

Okrem toho, sólový album plánuje vydať aj Rytmus, ktorý mal pôvodne CD produkovať v tomto roku, ale nakoniec sa rozhodol, že keďže pôjde o otvorenie novej etapy jeho kariéry, nechá si to na budúci rok. Dôvodom nevydania bol z veľkej časti koronavírus a obmedzenia s ním spojené. Každopádne, Rytmusove nové CD by malo byť prakticky pripravené na vydanie, respektíve by malo byť vo finálnych fázach.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kanye West vraj udrel fanúšika. Bude ho čakať trest?

Ego vydal nový album Egotron v tomto roku, pričom jeho nové CD si v roku 2021 zaslúži koncertné turné (ak to bude samozrejme dovolené). K tomu teda prirátajme Rytmusov nový album a pripravovaný projekt KF IAKO ROLLS. Vyzerá to tak, že rok 2021 môže z veľkej časti patriť Kontrafaktu, ktorý je na scéne naozaj dlho a veľké množstvo priaznivcov na „tri špinavé mená“ nedá dopustiť.

Foto: Kontrafakt, Mesiac, videoklip, YouTube 

Odporúčame