Brett Olah – Ako povedal Loko Loko, keď niečo poviem brate, je to okamžite illegal (ROZHOVOR)

Brett Olah rozhovor

Brett Olah rozhovor

Tento článok obsahuje nadávky. Pochádza z archívu pôvodného webu EškeRap a originálne bol vydaný ešte počas lockdownu z konca roka 2021. Preto sa ti tento rozhovor môže zdať mierne neaktuálny. V tomto rozhovore nám o sebe povedal Brett Olah.

Asi si si už všimol, že väčšina z nás kvôli lockdownu bude môcť ísť tak do piče, ale do pitche, piche, pejče, pičhe, pičky či pičulienky, rozhodli sme sa, že vám pobyt doma spríjemníme. Vymysleli sme tak novú rubriku s rozhovormi, a to LockDown Talky. Po Mjayovi prijal pozvanie Brett Oláh.

Kedy začneme?

Daj mi 15 minút, dohrám FIFU.

15 minút neskôr

Prehral som.

Povedzme, že si mal napiču tím. Za koho si hral?

Už od čias Ibru hrávam FIFU za PSG. Som dal spojnicu a potom ofsajd, takže mínus 2 góly haha. Zo skurvenej piatej divízie sa neviem dostať.

Brett Olah/osobný profil
Brett Olah/osobný profil

OG shit, myslím že máme úplný úvod rozhovoru haha. Kto je Brett Oláh a čo okrem hrania FIFA momentálne robí?

Brett Olah, s celým menom Brett Peter Olah, je chalan z okolia Lučenca (je divne písať v 3. osobe) a okrem vášnivého gamingu sa venuje všetkému čo je kreatívne. Momentálne je to hlavne výtvarne umenie.

„Som zapálený do maľovania a tvorenia expresívneho umenia.“

Ako dlho sa venuješ ilustráciám a aké iné kreatívne počiny máš na svedomí?

Ilustráciám som sa začal venovať pred 8 rokmi,keď som sa snažil nakresliť postavu z naruta v mojej podobe. Asi 2 roky potom som skúsil nakresliť prvú portrétovu ilustráciu,bola to moja fotka ktorú som prekreslil a uploadol na Facebook. Potom mi napadlo,že by som mohol nakresliť niektorého z mojich obľúbených raperov a v tej dobe to boli chlapci z Hahacrew a postupne som začal viac a viac ilustrovať ľudí. Okrem ilustrácii mam za sebou aj statické vizuály,a taktiež 2 full animované videoklipy a 1 videoklip. Okrem toho som teraz zapálený do maľovania a tvorenia expresívneho umenia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Keď The Rock zarapoval tak, že rapový svet stíchol: Vypočuj si tento hit

Niektorým raperom si robil aj covery. Oslovujú ťa oni, alebo píšeš ty im?

Momentálne ma oslovujú oni,ale nevyhýbam sa ani druhej možnosti. Prvý oficiálny cover bol pre Konexa,za čo som hlavne vďačný Karlovi,od ktorého som na začiatku dostal veľa podpory.

Brett Olah/osobý profil
Brett Olah/osobý profil

Hovoria ti nejaké ich predstavy, či máš voľnú ruku? S kým sa ti zatiaľ spolupracovalo najlepšie a naopak, s kým by si znova pracovať nechcel?

Väčšinou (90%) času mi klient da základnú predstavu + požiadavky,a potom je to už len moja kreativita. Neviem vybrať osobu ktorú by som zaradil ako TOP čo sa týka spolupráci pretože zatiaľ všetko bolo pohodlne bez nejakých väčších problémov,ale za zmienku určite stoja členovia 143WORLDWIDE, ktorí vždy veria v mojej vízii.

„Ako povedal Loko Loko: Keď niečo poviem brate je to okamžite illegal.“

https://generaciarapu.sk/21-rocny-grafik-tvori-efekty-na-ig-pre-interpretov-ako-pil-c-barracuda-ci-ghostemane-rozhovor/

Dá sa na týchto spoluprácach zarobiť, alebo to robíš viacmenej pre credits?

Viacmenej to robím pre zárobok,ale boli aj prípady kedy som robil pre credit a boost. Väčšinou som ale ochotný z ceny upustiť pre credit,keďže vzdy rad privítam ďalšie spolupráce.

Okrem toho si začal predávať aj printy tvojich prác. Nemôžu kvôli tomu vzniknúť napríklad problémy s právami?

Ďalšia otázka hahaha. Ale nie. Áno. Mohli by vzniknúť problémy, ale vždy si na to dávam pozor, alebo kontaktujem umelca ktorého ilustrujem pokial je to možné. Ako povedal Loko Loko : “Keď niečo poviem brate je to okamžite illegal”. Čiže všetko záleží od toho koho ilustrujem a koho printy predávam,ale tieto postery bol len taký nápad hlavne pre ludi ktorí mi písali že by radi videli moju tvorbu na svojej stene.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Ego a Fobia Kid na zvláštnom bangri: Tento track by nemal zapadnúť prachom

Takže už vieme, že si gamer a niečoakoumelec. Na tvojom súkromnom účte som si všimol, že si mal nedávno stužkovú. Čo študuješ, respektíve pokračuješ v ďalšom štúdiu?

Študujem grafiku presnejšie odbor Grafik Digitálnych Médií a tento mesiac podávam prihlášku na VŠVU, takže dúfam, že mi to výjde a budem môcť študovať umenie. Pokiaľ nie, tak štúdium nechám a budem sa venovať kreatívnej činnosti naďalej.

Držím ti palce! Ak by to nebodaj nevyšlo, hľadal by si si prácu, kde by si kreativitu využíval, alebo by si chcel robiť sám na seba?

Určite by som sa snažil ešte viac pracovať na sebe aby som mohol pôsobiť ako kreatívny umelec.

Máš aj skúsenosti s iným druhom práce?

Áno, pred 2 rokmi som brigádoval v pizzerke a tam som si uvedomil, že to nie je nič pre mňa. Ale práca mi určite cudzia nie je. Strávil som veľa času aj na rôznych stavbách a brigádach. Získal som skúsenosti a hlavne motiváciu k tomu, aby som sa mohol venovať tomu, čo mám rád celý život.

Brett Olah/osobný profil
Brett Olah/osobný profil

Na čom pracuješ práve v tejto chvíli?

Okrem portfólia na výšku, mám pár komisií ktoré sú zatiaľ tajné,všetko bude na mojom profile.

„Za môj výzor môžu rómské gény“

Keďže sme hudobný portál a ty máš hudbu rád, povedz mi, koho z našich scén počúvaš najradšej.

Z československej scény si momentálne nejdem nikoho, v aktuálnom playliste mám interpretov ako je B. B. King,Chet Baker, Frank Ocean atď.. viac som naladený na iné žánre, ako rap.

Aké a kto? Inšpiruj nás.

Odporúčam najnovší skvost Bruna Marsa a Andersona .Paaka (v kombinácii Silk Sonic) album An Evening with Silk Sonic.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Na prvé vypočutie: Ben Cristovao vydal nový album, na ktorom je poriadne zviera!

Ako sme už spomínali, hlavný redaktor portálu je úplny kokot, ktorý si nedokáže správne nastaviť čas, a tak len poslal po niekoľkých dňoch poslednú otázku. 

Tak na záver mi povedz prečo vyzeráš tak dobre a kým by si chcel byť na 10 minút.

Za môj výzor môžu rómské gény a na 10 minúť by som chcel byť určite Johny Sins.

Pre viac rozhovorov klikaj sem.

Credits: Brett Olah / Zobrazene IG

Odporúčame