Priprav sa na Paríž z úplne inej perspektívy: B-Boy Junior spája bohatú históriu mesta s umením tanca

B-Boy Junior vystupuje v Paríži počas turistickej prehliadky

B-Boy Junior vystupuje v Paríži (Zdroj: Red Bull Content Pool/Yohann Ancele)

#Už môžeme s čistým svedomím povedať, že leto sa naplno rozbieha, a spolu s ním sa zobúdzajú aj naše cestovateľské plány. Ak aj ty patríš do skupiny, ktorá mestá cudziny spoznáva na vlastnú päsť, dovolíme si poradiť ti – niekedy nie je zlé vyhľadať odbornú pomoc a spoľahnúť sa na overené turistické prehliadky. Nie sú drahé a dozvieš sa omnoho viac, pretože keď stojíš pred historickou budovou na pražiacom slnku, nechce sa ti googliť zaujímavosti o nej.

Paula študovala medicínu, dnes sa živí ako go-go tanečnica: Muži si myslia, že tancujem pri tyči a ponúkam iné služby

Hoci prehliadky mesta od profesionálov dokážu skvele obohatiť dovolenkový program, B-Boy Junior dal tejto vete úplne nový rozmer. Príjemné spojil s ešte príjemnejším a nadšeným turistom predviedol obľúbené turistické atrakcie. Svoj výklad však poriadne okorenil. Priniesol skutočne kvalitný a unikátny breakdance, z ktorého musela každému v rade na Eiffelovu vežu padnúť sánka.

B-Boy Junior vystupuje v Paríži počas turistickej prehliadky
B-Boy Junior vystupuje v Paríži (Zdroj: Red Bull Content Pool/Yohann Ancele)

B-Boy Junior začal tancovať v roku 1998 a o deväť rokov na to vyhral súťaž France’s Got Talent. Pravidelne sa zúčastňuje tanečnej súťaže Red Bull BC One, v ktorých sa mu úspešne darí umiestňovať na prvých priečkach. Pomaly však famózny tanečník bude mať 40 rokov a v tomto skutočne úctyhodnom veku (na tanečníka samozrejme), stále dokáže prekvapiť.

B-Boy Junior vystupuje v Paríži počas turistickej prehliadky
Junior na súťaži Red Bull BC One (Zdroj: Red Bull Content Pool/Little Shao)

Jednu z jeho originálnych kreácií sme ti už priniesli, keď spolu so svojím kolegom vystúpili na horu Matternhorn, na ktorej to poriadne roztočili. Vo videu nižšie však môžeš vidieť svetového šampióna v breakdance ako sa vrátil do rodného Francúzska a predviedol skutočnú kuriozitu pred Notre Dame či Sacré-Cœur.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame