VIDEO Mrazivá zima spojená s adrenalínom: Odvážni tanečníci predviedli kvalitný breakdance na najkrajšom vrchole Álp

B-Boys Junior a Hong10 v battli na Matterhorne

B-Boys Junior a Hong10 v battli na Matterhorne. Zdroj: Little Shao / Red Bull Content Pool

#Nech sa človek nachádza v akomkoľvek prostredí, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a na krátky moment sa vzdať zaužívaných pravidiel, kde si je istý každým svojím pohybom, je vždy náročné. Otvoriť sa a úplne sa poddať niečomu novému však môže byť nesmierne obohacujúce a s obrovským pozitívnym prínosom do života.

VIDEO Úžasný prierez evolúcie tanečných štýlov: Vychutnaj si ho v podaní pätice sympatických chalanov

Rozhodne si toto isté mohlo povedať aj tanečné duo B-Boy Junior a B-Boy Hong, ktoré sa úplne odviazalo na čarokrásnom mieste. Chalani vďaka tomu vytvorili nezabudnuteľný zážitok nielen pre seba, ale aj pre nás, divákov z pohodlia domova a hlavne tepla.

B-Boy Junior na hore Matterhorn. Zdroj: Little Shao / Red Bull Content Pool

Skrotená hora v Alpách

Tanečná dvojica sa vybrala do švajčiarskej časti Álp, konkrétne na jednu z najkrajších hôr v tejto oblasti, Matterhorn. Táto hora, v preklade často nazývaná aj ako Vrchol lúk, je vysoká 4 478 metrov a nachádza sa na švajčiarsko – talianskych hraniciach.

Vrch Matterhorn v Švajčiarsku. Zdroj: Jean-Christophe Dupasquier / Red Bull Content Pool

Zaujímavosťou je, že B-Boy Junior nikdy predtým nebol na vrchu vyššom ako 1500 metrov, preto mu rozhodne táto výška dala zabrať. Najmä, keď si uvedomíš, že dvojica spomedzi breakdancových trikov predvádzala aj freeze, čo sa dá predstaviť ako chvíľkové zamrznutie v určitej polohe.

Odvážlivci mali aj problémy s dychom

B-Boy Junior opisoval svoje pocity pri výstupe: „Keď som sa pripútal v helikoptére, vedel som, že som v bezpečí. Obzeral som sa okolo seba na celú tú nádheru a bolo to jednoducho ohromujúce. Po piatich sekundách som začal cítiť, že sa nachádzame skutočne vysoko, pretože moje dýchanie sa stalo skutočne náročným. Pred každým nádychom som sa musel zamyslieť a plne sa sústrediť. aby som znova chytil dych“.

B-Boy Hong10 na hore Matterhorn. Zdroj: Little Shao / Red Bull Content Pool

Odvahu ocenil aj pilot helikoptéry, ktorá tanečníkov spolu s plošinou, na ktorej sa triky predvádzali, vyviezla na vrchol hory: „Skutočne som nepredpokladal, že bude schopný urobiť freeze. Stavil by som sa o čokoľvek, že si tam len sadne a bude sa triasť, ale on to skutočne dokázal! Mám pred ním veľký rešpekt.“ Pozri si vo videu nižšie ako prebiehala celá príprava na abstraktnú tanečnú kreáciu.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame