Takto Boy Wonder reaguje na udalosti uplynulých dní (VIDEO)

Vojna je obrovské zlo a nikto s racionálnym uvažovaním ju nechce. Žiaľ, realitou uplynulých dní je fakt, že na Ukrajine prebieha ruská invázia. Nikoho z nás toto hrôzostrašné dianie nenecháva chladným. Výnimkou nie je ani slovenský rapper Boy Wonder.

Boy Wonder sa vzhľadom na udalosti, ktoré predovšetkým od štvrtka rána sledujeme, rozhodol zverejniť track, ktorý si „šetril“ na iné obdobie. Tento song nesie názov „Celkom horúce leto“ a tématicky vyslovene zapadá do súčasnosti.

Do aktuálneho diania, ktoré, pevne veríme, sa už čoskoro polepší a kompetentní dostanú rozum. Každopádne, my to nevoplyvníme, preto sa snažíme sústrediť na to, čo ovplyvniť môžeme. A to je vaša informovanosť o nových skladbách.

Boy Wonder reaguje na vojnu 

Tu si môžete vypočuť skladbu Boya Wondera. Je na mieste napísať, že prvým slovom, ktoré nám pri nej prichádza na um je – EMÓCIA.

Pomôžeme si slovami od labelu Ty Nikdy, ktoré chalani z Čiech napísali do popisu videa. „Válka je obrovské zlo. Nezbývá, než doufat, že co nejdříve skončí.“ Myslíme si, že prekladať túto vetu nie je potrebné. A taktiež si myslíme, že sa všetci pod spomínaný výrok podpíšeme. Držíme spolu a to je podstatné. Spoločnými silami sa zlo dá poraziť. Tak to bolo v minulosti a je to tak aj teraz.

Wonderova kvalita je hmatateľná

Vzhľadom na okolnosti vo svete, je náročné hodnotiť kvalitu tohto songu, ale pokúsime sa. Konštatujeme však, že Boy Wonder opäť ukázal, v akých aspektoch je skutočne dobrý. Teda, v akých faktoroch patrí medzi najlepších. Wonder pomenoval veci pravým menom, výborne frázoval a celá pieseň má nesmierne veľkú výpovednú hodnotu.

O Boyovi Wonderovi budeme v najbližšom období počúvať častejšie. Dôvodom je fakt, že po rokoch publikuje nový album. Na ten sa väčšina slovenskej rap game teší. Faktom je, že Wondie možno nie je taký populárny ako Separ, Rytmus, Ego či Pil C, ale jeho prejav a celkovo skladby sa odlišujú od ostatných.

Ponúka niečo, čo inde nenacházdame. A to ho robí tak cenným. Samozrejme o aktuálnej tvorbe Boya Wondera vás budeme v najbližšom období informovať. Ostaňte naladení.

Prečítaj si taktiež tento článok: My máme v redakcii jednoznačný názor. My chceme mier a aj vy chcete mier. Všetci ľudia so zdravým rozumom chcú mier. Viac sa dozvieš na tomto odkaze.

Photo credits: Boy Wonder, IG

Odporúčame