Black Panther: Wakanda Forever – skvelý film plný úžasného rapu

Film Black Panther: Wakanda Forever poskytuje famózny soundtrack. (Zdroj: Instagram/marvelstudios)

#Minulý týždeň vyšiel film Black Panther: Wakanda Forever, ktorý bol veľkou chuťovkou (nielen) pre všetkých fanúšikov štúdia Marvel. Príbeh založený na ikonických komiksoch plní kiná po celom svete. My sme okrem snímky samotnej ocenili aj soundtrack, ktorý sa v nej objavuje. Dôvod je prostý, objavuje sa v ňom množstvo výborného rapu.

Black Panther: Wakanda Forever

Marvel máme v redakcii radi, preto sme si túto novinku samozrejme nemohli nechať ujsť. Aj keď sa detailné názory na úroveň tejto snímky medzi našimi redaktormi rôznia, prevláda idea toho, že Marvel opäť priniesol film plný kvality, o ktorom sa bude hovoriť veľmi dlho. Či už v pozitívnom alebo v negatívnom zmysle. Pokračovanie Black Panther malo svoje silné aj slabé stránky. My ale nie sme filmoví recenzenti ani kritici, preto necháme každého z vás, aby si urobil o tejto novinke svoj vlastný názor. Každopádne, snímka s podtitulom Wakanda Forever priniesla okrem viac ako 2 a pol hodiny kino zážitku taktiež veľké množstvo hudby, ktorá nás takmer ihneď zaujala.

Oficiálny soundtrack filmu si môžete vypočuť a stiahnuť prostredníctvom platforiem ako Apple Music či Spotify. Celkový objem hudby predstavuje 1 hodinu a 2 minúty, dokopy 19 skladieb. Jeden z TOP songov celého Black Panthera je track „Alone“ od Burna Boya. Aj keď tento interpret spadá žánrovo predovšetkým pod pop a afrobeats, v jeho tvorbe vieme nájsť aj rapové prvky, pričom song „Alone“ v sebe skrýva úžasnú emóciu.  Keď je reč o mimorapových umelcoch a emócii, určite nemôžeme obísť skladbu „Lift Me Up“, ktorá sa objavuje v úvode filmu a jej autorkou je Rihanna. Fantastická práca svetovej kvality. Okrem toho, ľudia z tohto songu šalejú, pretože „Riri“ nie je taká aktívna, ako v minulosti, a teda je o to cennejšie, keď niečo nové vydá.

Nižšie si môžete vypočuť celý tracklist, ktorý sa v Black Panther: Wakanda Forever objavuje. Vzhľadom na charakter filmu, majú prevahu songy s africkými a stredoamerickými prvkami. Dokopy tvoria celok, ktorý vo vás vyvolá osobitý vibe, pričom, ako tvorcovia prezradili, výber jednotlivých skladieb  bol podrobený detailnému rešeršu a procesu.

Film, ktorý si vyslovene pýta rap

Ak ste videli prvý aj druhý diel Black Panthera, potvrdíte, že rap a hip-hop do týchto snímok zapadajú dokonalým spôsobom. Vo Wakanda Forever dávame do pozornosti skladbu „Interlude“ od britského rapera Stormzyho, v snímke sa objavuje aj Future, ktorý tam má feat „Limoncello“, kde mu sekunduje OG DAYV. Vynikajúci part zohráva aj Rema, 22-ročný raper z Nigérie, ktorý si predovšetkým v uplynulých mesiacoch získava rešpekt po celom svete.

V tomto filme ho môžete počuť v songoch „Wake Up“ či „Pantera“. Skutočne, ak ste o ňom ešte nepočuli, rozhodne si napozerajte jeho tracky či koncertné vystúpenia na YouTube, zistíte, že je výborný. Každý jeden track, čo v tomto filme je, má svoju podstatu a hĺbku. Ak by ste rozmýšľali, ktorý z nich by ste si mali pustiť, vyskúšajte „Con La Brisa“ od dvojice Foudeqush a Ludwig Goransson. 

Skvelá hudba? Nijaká náhoda

Vynikajúci soundtrack nie je vo filmoch od Marvelu ničím výnimočným. Toto štúdio si dáva pozor na každý detail, hudba nie je výnimkou. Čo sa týka Black Panthera, keď v roku 2018 vyšiel prvý diel, hrali v trackliste prím SZA, The Weeknd, Travis Scott či Kendrick Lamar. Niektoré zo songov, ktoré vtedy boli vo filme použité, majú ľudia v playlistoch dodnes. Tu vám pripájame všetkých 14. Do pozornosti dávame najmä „All The Stars“, „Pray For Me“ či „Big Shot“.

Sme veľmi radi, keď kvalitný film dostane kvalitnú hudbu. Ešte k tomu, keď sú tam rapové skladby. Black Panther: Wakanda Forever je toho živým a aktuálnym dôkazom. A už teraz sa môžeme tešiť na to, čo si Marvel Studios pre svojich fanúšikov pripravia v budúcom kalendárnom roku. Z toho, čo je doteraz známe, plány sú vyslovene smelé. Koniec koncov, oni to inak ani nevedia.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame