Barcelona je mesto, do ktorého sa okamžite zamiluješ: Toto sú TOP veci, ktoré tam musíš vidieť!

Park Guell V Barcelone

Park Guell v Barcelone (Zdroj: GettyImages)

#Španielske mesto Barcelona patrí medzi najkrajšie na svete. Čo metropola Katalánska svojim turistom ponúka, čo by si rozhodne nemal zmeškať a prečo sa sem budeš chceš vracať pravidelne? Poď sa spolu s nami pozrieť na niekoľko barcelonských atrakcií, ktoré stoja za to!

Sagrada Familia

Je to jedna z najkrajších bazilík na svete a ikonická, ba priam mýtická stavba, ktorá je v neustálej rekonštrukcii. Tá by sa mala ukončiť v roku 2026. Bazilika si ťa získa aj vtedy, ak nie si náboženským nadšencom. Jej staviteľ Gaudí sa pri jej navrhovaní inšpiroval prírodou, vnútorné stĺpy a klenby tak pripomínajú stromy s ich konármi a celý strop pôsobí, akoby si sa ocitol v lese z ríše fantázie. 18 veží zasa znázorňuje 12 apoštolov, štyroch evanjelistov, matku Máriu a Ježiša Krista.

Parc Guell 

Antonio Gaudí bol umelcom, ktorý v Barcelone zanechal kus svojej duše. Jedným z jeho veľdiel je aj Parc Guell, ktorý sa týči nad mestom a nielen, že ponúka úžasné výhľady, ale nájdeš tu aj početné umelecké kúsky. Tento park je rozhodne jedným z miest, kde by si sa v metropole Katalánska mal zastaviť.

Mercat de la Boqueria

Mercat de la Boqueria je v podstate najväčšie barcelonské trhovisko, kde každodenne nájdeš čerstvé mäso, ovocie, zeleninu či rôzne chuťovky, ktoré tvojim chuťovým pohárikom zahrajú na nôtu. Príde si tam na svoje aj ten najnáročnejší gurmán, pretože obrovská rozmanitosť a kvalita samotných produktov vyráža dych. Nehovoriac o skvelej atmosfére, ktorá Boqueriu sprevádza – ako sa hovorí, tam nikdy nie je ticho. 

Camp Nou 

Hneď na začiatok ťa musíme upozorniť, že Camp Nou bude istý čas podliehať rekonštrukcii, pričom vynovený pokorí kapacitu neuveriteľných 100-tisíc miest. Už teraz je tento stánok najväčším futbalovým štadiónom v Európe a aj keď nie si vyslovene fanúšikom tohto športu, oplatí sa ti tam ísť pozrieť. Camp Nou je kultúrna pamiatka. Nejde iba o samotné ihrisko a tribúny, ale aj o múzeum, okolie štadióna a všetko, čo je s ním spojené. Je to miesto, kde sa písala história.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Historik na cestách (časť 13): Gruzínske bizarnosti a miestny Homer Simpson

Las Ramblas

Tu to žije. A to hneď ráno, cez deň, ale najmä večer. Las Ramblas je obrovský bulvár, obchodná ulica, centrum mesta, kde sa naješ, napiješ, nakúpiš aj zabavíš. Ak nemáš rád veľké množstvá ľudí, tak to tam nebudeš mať ľahké. Avšak, prejsť sa bulvárom v rušných hodinách je veľkým zážitkom. Španieli sú navyše veľmi empatickí a otvorení, takže je možné, že sa ti nejeden z nich srdečne prihovorí.

Plaza de Espaňa 

Je to neskutočné námestie! Inými slovami sa to vyjadruje náročne. Ide o jedno zo sŕdc Barcelony, ktoré je veľkým lákadlom miliónov turistov z celého sveta. Ide o miesto, kde sa stretávajú viaceré architektonické štýly ovplyvnené rôznymi historickými obdobiami. A ak ťa chytí nákupná mánia, nájdeš tu aj jedno z najlepších shopping centier v meste.

Magická fontána

Na námestí Plaza de Espaňa chvíľku zostaneme. Nájdeš tu totiž jednu atrakciu, ktorú si tiež rozhodne mrkni. Videl si už spievajúce fontány? Tu je asi zbytočné čokoľvek písať, rovno si pozri video. Buď si istý, že toto chceš zažiť. 

Basílica de Santa Maria del Mar

Nie je to síce Sagrada Familia, ale čo sa týka bazilík a katedrál, v Barcelone je výber naozaj široký, Basílica de Santa Maria del Mar je jedným slovom úžasná, navštíviť sa však oplatí aj Barcelona Cathedral. A ak cestou natrafíš na menšie a zaujímavé kostolíky, nebuď prekvapený, v Katalánsku je ich naozaj veľa.

Passeig de Gracia

Ak máš rád nákupy a ruch, Passeig de Gracia je niečo pre teba. Centrálna časť Barcelony, kde si prídeš na svoje, inšpiruješ sa trendovými outfitmi, zoženieš suveníry, ale môžeš si vychutnať aj jedinečnú architektúru. Koniec koncov, tá je v Barcelone prítomná všade.

Akvárium

Barcelonské akvárium je nesmierne populárne, a nielen preto, že sú v ňom tučniaky, ktoré sú obrovským lákadlom. Akvárium je v metropole Katalánska naozaj na najvyššej úrovni, viacero atrakcií je navyše interaktívnych, takže sa môžeš priučiť rôzne zaujímavé veci zábavnou formou, čo je veľké plus.

Olympijský areál

V Barcelone sa letná olympiáda konala v roku 1992 a dodnes môžeš v meste navštíviť olympijský areál, ktorý sa vyníma na vrchu Montjuic. Všetko je veľmi zachované a udržiavané, na to si v Barcelone dávajú záležať. Okrem toho, z Montjuicu sú krásne výhľady a nie je tam núdza ani o nádhernú prírodu. 

Plaza de Catalunya

Ďalšie úžasné barcelonské námestie, kde máš veľké množstvo gastronomických možností. Jediným mínusom je, že si nebudeš vedieť vybrať, pretože alternatív, a naozaj dobrých, je skutočne veľa. 

Museu de l’Erotica

Samotný názov pojednáva o tom, čomu sa toto múzeum venuje. Áno, ak nie si plnoletý, musíš si nechať zájsť chuť, ale ak si už 18 rokov mal, nepochybujeme o tom, že Museu de l’Erotica je niečím, čo ťa upúta. Už len kvôli zvedavosti. 

Barceloneta

Plážová časť, kde si oddýchneš aj zašportuješ. Množstvo verejne dostupných pláží, priestor na beh po pobreží, rôzne zóny určené na relax. A možno by si sa čudoval, ale pláže žijú aj večer. Či už vďaka promenádam alebo koncertom. 

Arc de Triomf

Veľa turistov na Arc de Triomf, alebo ak chceš, na víťazný oblúk, natrafí náhodou, počas prechádzky mestom. Je to nádherná stavba, ktorá sa týči medzi mestskými budovami. Ak sa na ňu budeš pozerať niekoľko minút s nemým úžasom, nie je to nič divné. 

Barcelona Wax Museum

Voskové múzeum je vždy zážitkom, predovšetkým, keď si niečo takéto ešte nezažil. V Barcelone uvidíš rôzne známe osobnosti aj filmové postavy, ktoré budú vyzerať ako skutočné. Keďže sme sa dostali na záver nášho výberu, do svojho listu si môžeš zapísať aj El Born, Port Vell a Casa Battló. Keď si ich vygoogliš, pochopíš, prečo ich spomíname. 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame