Zbaľ si kozmetiku na dovolenku prakticky a štýlovo: S týmito tipmi budeš mať o svojej batožine dokonalý prehľad!

Ak budeš mať všetko pekne pobalené v taštičkách, je len malá šanca, že si niečo zabudneš zbaliť (Zdroj: Freepik/pixel-shot.com

#Balíš sa na predĺžený víkend alebo niekoľkotýždňovú dovolenku? Ani v jednom prípade ti neradíme nahádzať kozmetiku len tak do kufra. Prehľadné usporiadanie kozmetických produktov ti pomôže v prehľadnosti, ale ti aj zminimalizuje stres pri balení. Zadováž si cestovné kozmetické taštičky, aj keď máš pocit, že je to absolútna zbytočnosť.  

Vyriešiš svoj problém za pár eur

Či cestuješ pravidelne alebo len príležitostne, oplatí sa investovať do praktických kozmetických taštičiek. Nemusí ísť ani o veľké investície, v mnohých prípadoch takéto obaly zakúpiš v lacných reťazcoch s rôznym tovarom, alebo ich dostaneš ako darček k nákupu v drogérii.

Pred nákupom ale prezri aj tie najzabudnutejšie šuflíky, či v nich nejaké obaly nenájdeš – má ich doma takmer každý. V prípade, že si si kúpil pred dovolenkou nádobky na kozmetiku, aj tam sa môžeš jednoducho dostať k púzdru na kozmetiku – zvyknú byť zabalené v priehľadných taštičkách, ktoré ti uľahčia aj letiskovú kontrolu.

Na nič nezabudneš

Ak budeš mať všetko pekne pobalené v taštičkách, je len malá šanca, že si niečo zabudneš zbaliť. V prípade, že cestuješ na dlhšie, a potrebuješ si toho vziať viac, odporúčame aby si si podelil rovnaké druhy kozmetiky do taštičiek spoločne.

Vznikne ti tak napríklad taštička separátne na skincare, telovú starostlivosť, produkty na vlasy či na líčenie. Je to praktické, prehľadné a to na dovolenke potrebuješ! Oceníš to najmä v prípade, že si perfekcionista…

Premýšľaj vopred!

Nikto nemá rád situáciu, kedy po niekoľkých hodinách cestovania prídeš na hotel, vybalíš si batožinu a zistíš, že sa ti do kufra rozlial nejaký kozmetický produkt. Okrem toho, že si môžeš letieť do najbližšej drogérie pre nový, máš veľkú časť oblečenia a kufra znečistenú, a musíš to dať ihneď na poriadok.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Daj šancu poznávacím zájazdom: Sprievodca na cestách nie je len výhradou seniorov!

Nás nie raz zachránili pred takouto situáciou práve obaly na kozmetiku. Ak sa aj stala nejaká nehoda, produkt sa rozlial po kozmetickej taške, ktorú sme ľahko umyli a vysušili. V prípade, ak používaš priehľadné taštičky, máš výhodu – sú z materiálov, ktoré umyješ a ľahko utrieš. Nezavrhuj ale ani tie látkové, tie ti zvyčajne do pár hodín po ručnom vypraní vyschnú…

 

Sleduj nás aj na TikToku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame