Od telefónu k vozidlu? Značka smartfónov predstavila svoj prvý elektromobil

Xiaomi

Xiaomi predstavilo svoj prvý elektromobil (Zdroj: Xiaomi)

#Spoločnosť Xiaomi predstavila svoj prvý elektromobil, očakávaný Xiaomi SU7, ktorý odprezentovala spolu s jeho dizajnom, výkonom, dojazdom, bezpečnosťou a ďalšími detailmi. Ako vyzerá vozidlo prepojené s komunikačnou technológiou?

Ambiciózne plány

Lei Jun, zakladateľ, predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Group, uviedol, že vstup koncernu do automobilového priemyslu znamená významný skok od odvetvia smartfónov a zásadný krok k uzavretiu kruhu inteligentného ekosystému človek x auto x domácnosť. Lei Jun sa ďalej vyjadril, že storočný automobilový priemysel dnes ponúka len malý manévrovací priestor.

„Rozhodli sme sa veľmi výrazne investovať, počnúc vývojom základných kľúčových technológií, pričom sa zaviazala skonštruovať vynikajúce vozidlo. Cieľom 15 až 20 ročného úsilia sa chceme stať jedným z piatich najväčších svetových výrobcov automobilov.“

Vozidlá s technológiou smartfónu

Inteligentné elektrické vozidlá smerujú k tomu, že budú úzko prepojené so spotrebnou elektronikou a umelou inteligenciou. Využitie komplexných technológií je nevyhnutným krokom pre vývoj tohto odvetvia. Znamená to spojenie priemyselnej výroby, inteligentného softvéru a umelej inteligencie, čo je v automobilovom priemysle novátorský počin a významný technologický skok.

Xiaomi
Elektromobil Xiaomi SU7 (Zdroj: Xiaomi)

Spoločnosť do počiatočnej fázy výskumu a vývoja investovala viac ako 10 miliárd čínskych juanov (približne 1,2 miliardy eur.) Výskumný a vývojový tím zároveň tvorí viac ako 3 400 inžinierov a viac ako tisíc technických expertov v Číne aj zahraničí.

Výrobca chcel ponúknuť vozidlo snov pre novú éru automobilového priemyslu. Vozidlo, ktoré je estetické, príjemné na riadenie, pohodlné, inteligentné a bezpečné. Ktoré funguje ako „plnohodnotný vysokovýkonný ekologický sedan“.

Xiaomi
Xiaomi sa netají veľkými ambíciami (Zdroj: Xiaomi)

Sleduj nás aj na Instagrame

Odporúčame