Debut Fight Night Challenge začne zostra: Attila na rovnakom galavečeri ako Vémola a Gáborík!

Attila Végh

Attila Végh a Karlos Vémola počas vyhlasovania víťaza zápasu storočia (Zdroj: Instagram/Oktagon MMA)

#Novovzniknutá boxerská organizácia Fight Night Challenge usporadúva jej premiérové podujatie, ktoré prebehne 27. decembra. Hlavnou hviezdou turnaja bude Attila Végh, ktorý sa postaví proti Emmanuelovi Newtonovi. Hlavnému zápasu bude sekundovať súboj Gábora Borárosa a rapera Rytmusa.

FNC prišla za posledné dni hneď s dvomi veľmi prekvapujúcimi menami, ktoré sa objavia na historicky prvom galavečeri. Ide o bývalého hokejistu Mariána Gáboríka a jednu z najlepších stredných váh MMA v Európe Karlosa Vémolu. Akú funkciu budú plniť na samotnom turnaji, zatiaľ nebolo povedané. S najväčšou pravdepodobnosťou budú obaja moderátormi podujatia, keďže Vémola má momentálne zranenú ruku.

To mi nevychádza…

Už dlhšiu dobu je známe, že Karlos Vémola nemôže nastúpiť 30. decembra o titul strednej váhy proti Pirátovi. Zranenie ruky je dokonca natoľko vážne, že sám český Terminátor nevylúčil možnosť, že ho už v boji nikdy neuvidíme. Následne ale oznámil, že sa do dôchodku ešte nechystá a vo svojej talkshow vyjednával odvetu s Attilom Véghom, ktorého mal pozvaného ako hosťa.

Végh bude zároveň hlavnou hviezdou podujatia Fight Night Challenge, ktoré prišlo s veľkou novinkou. Okrem Mariána Gáboríka bude na galavečeri prítomný aj Karlos Vémola. Organizácia na svojom instagramovom profile prezentuje ako bojovníkov, ktorí momentálne nemajú oficiálne oznámeného súpera.

V prípade Vémolu je však takmer isté, že ide len o marketingový ťah zo strany FNC, keďže súčasný zdravotný stav nedovolí bývalému šampiónovi Oktagonu v strednej váhe nastúpiť do akéhokoľvek zápasu. Ohľadom Gáboríka je situácia stále nejasná, no viaceré indície naznačujú, že dlhoročný slovenský reprezentant bude na podujatí len moderátorom.

100% zápasu storočia na jednom turnaji

Attila Végh naposledy zápasil na galavečeri Oktagon 15 v pražskej O2 Aréne, kde v zápase storočia vymazal práve Karlosa Vémolu. V hlavnom zápase večera uzavrie trilógiu s Emmanuelom Newtonom pod pravidlami boxu. Oba predchádzajúce zápasy si odbili v Bellatore v dobe, kedy patrili medzi absolútnu svetovú špičku poloťažkých váh sveta mimo UFC.

Veľmi sledovaným súbojom je aj duel Gábora Borárosa s raperom Patrikom „Rytmusom“ Vrbovským. Pre Borárosa pôjde o prvý zápas medzi lanami v kariére a dá sa vnímať aj ako prípravu na jeho ďalší zápas v boxe proti hercovi Jakubovi Štáfekovi. Rytmus už má za sebou boxerský zápas, keď na body nestačil na kolegu „Marpa“ Petřinu.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame