Angelina Jolie stvárni vo filme opernú divu Mariu Callas: Tento krásny, no tragický príbeh ťa nenechá chladným

Angelina Jolie

Angelina Jolie (Zdroj: Pixabay.com/Marc Van Dijck)

#Herečku Angelinu Jolie ti vôbec nemusíme nijako špeciálne predstavovať. Držiteľka Oscara a viacnásobná mamina bude najnovšie hrať v novej dráme od čilského filmára Pabla Larraína.

Búrlivý, krásny a tragický

Takýto bol život najväčšej opernej speváčky sveta Marie Callas, ktorý prežila. Príbeh sa odohráva počas jej posledných dní v Paríži v 70. rokoch. Scenár napísal Steven Knight, ktorý je tvorcom napríklad aj drámy o princeznej Diane Spencer, podieľal sa na tom však s ním aj Larraín. „Zodpovednosť za Mariin život a dedičstvo jej odkazu beriem veľmi vážne,“ povedala Angelina Jolie vo svojom vyhlásení. „Dám všetko, čo môžem, aby som túto výzvu splnila. Pablo Larraín je režisér, ktorého dlho obdivujem. Mať možnosť porozprávať viac o Mariinom príbehu s ním a podľa scenára Stevena Knighta je sen.“

Kto bola Maria Callas?

Túto grécku sopranistku amerického pôvodu, nazval Leonard Bernstein „Bibliou opery“. Narodila sa 2. decembra v roku 1923 v New Yorku. Bola známa nielen svojim hlasom, ale aj búrlivým vzťahom s Aristotelom Onassisom predtým, ako ju opustil kvôli Jackie Kennedyovej. Maria zomrela na infarkt 16. septembra v roku 1977. Hudobní kritici vyzdvihujú jej široký hlasový rozsah a zmysel pre drámu. Vďaka hudobnému a dramatickému nadaniu ju jej publikum dalo prezývku La Divina (Božská). Zaujímavý je však najmä fakt, že trpela silnou krátkozrakosťou  a na javisku takmer nič nevidela.

Už taliansky režisér Franco Zeffirelli sa pokúsil vyrozprávať je životný príbeh vo filme Callas Forever z roku 2002 s Fanny Ardant v hlavnej úlohe. Pevne veríme, že Angelina sa tejto úlohy zhostí bravúrne, ako u nej býva zvykom.

 

 


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame