Séria neporaziteľnosti a dominancie v strednej váhe UFC je preč: Adesanyova nočná mora sa opäť prebudila po 5 rokoch!

Alex Pereira a Israel Adesanya

Alex Pereira vypína Israela Adesanyu (Zdroj: Instagram/UFC)

#Jedna z najlepších stredných váh v histórii MMA Israel Adesanya už nie je šampiónom najlepšej svetovej organizácie UFC. Titul stratil po tom, čo ho opäť knokautoval jeho dvojnásobný premožiteľ z kickboxerských čias Alex Pereira.

instagram.com/p/Ck5ANFYvtyc/

Déjà Vu

Prvé dva zápasy medzi oboma bojovníkmi prebehli v rokoch 2016 a 2017. V ich prvom vzájomnom meraní síl bol Adesanya každým ďalším kolom lepší a ku koncu nemal ďaleko od ukončenia. Veľmi kontroverzným verdiktom rozhodcov však zápas dostal Pereira a rok nato sa obaja znovu stretli v odvete, opäť pod pravidlami kickboxu.

V nej to bola už jednostranná dominancia Adesanyu, ktorý dokonca poslal Pereiru aj do počítania. V momente, kedy si už myslel, že má zápas pevne vo svojich rukách a stačí mu ho odtancovať až do bodov, Alex Pereira vytiahol smrtiaci ľavý hák a poslal Nigérijčana do spánku.

Tentokrát pod MMA pravidlami vyzeral ich duel takmer identicky ako odveta z roku 2017. Adesanya bol pred záverečným 5. kolom v perfektnej pozícii. Celé 3. kolo dominoval na zemi, v 1. a 4. päťminútovke aj v postoji. Na bodových lístkoch to bolo 39-37 a Pereiru mohol zachrániť len knokaut, ktorý aj v 5. kole napokon prišiel.

Trilógia uzavretá, ďalšia odveta pravdepodobná

Adesanya bol šampiónom UFC od októbra 2019 a titul v strednej váhe do 84 kilogramov dokopy obhájil päťkrát. S Pereirom má však skóre 0-3, no len jeden z týchto súbojov sa odohral pod pravidlami MMA. Vzhľadom na to, že bol doposiaľ Adesanya dominantným šampiónom a v zápase s Pereirom jasne vyhrával, okamžitá odveta nie je vylúčená.

Situácia v strednej váhe sa teraz výrazne zamotala. O slovo sa hlási aj Khamzat Chimaev, ktorý Pereiru okamžite vyzval na sociálnych sieťach. Na víťaznej vlne sú aj Robert Whittaker a Paulo Costa, no obaja už v minulosti nestačili na Adesanyu. Dá sa očakávať v najbližšej budúcnosti plánovanie ďalšieho, už štvrtého, zápasu Pereira vs. Adesanya.

Kto má najväčšie šance zdolať Alexa Pereiru?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame