Kontrolované výkony šampiónov nepripustili žiadne prekvapenie: Adesanya dostane fantastického vyzývateľa!

Israel Adesanya na UFC 276

Israel Adesanya obhájil titul strednej váhy UFC (Zdroj: Instagram/UFC)

#Nigérijský bojovník Israel Adesanya bez výraznejších problémov obhájil titul strednej váhy UFC. Jareda Cannoniera jasne zdolal v očiach všetkých bodových rozhodcov a z vrchola divízie už obhájil titul proti každému bojovníkovi. Na turnaji UFC 276 sa však v úžasnom svetle ukázal jeho bývalý premožiteľ v kickboxe Alex Pereira, ktorý dostal sľub, že nasledujúcim titulovým vyzývateľom bude práve on.

Galavečer UFC 276 ponúkol aj ďalší titulový súboj. V ňom bol úspešnejší Alexander Volkanovski, ktorý aj v treťom vzájomnom zápase s Maxom Hollowayom ťahal za dlhší koniec. Volkanovski v tomto súboji absolútne dominoval a pre austrálskeho šampióna perovej váhy je jediným logickým východiskom pokus o zisk ďalšieho opasku v ľahkej váhe.

Obhajoba ako po masle, ďalší vyzývateľ uzavrie skvelý príbeh

Israel Adesanya získal titul strednej váhy UFC proti Robertovi Whittakerovi ešte v roku 2019. Odvtedy v tejto divízii nenašiel premožiteľa a rovnako to platí aj po súboji s knokautérom Jaredom Cannonierom. Ten predovšetkým po rýchlostnej stránke nemal vo svojom repertoári žiadne zbrane a jediné kolo, ktoré išlo na jeho stranu, bolo prostredné tretie. V ňom Cannonier zväzoval Adesanyu na pletivo, kde ho nejaký čas aj dokázal udržať. To bolo ale z Američanovej strany všetko a Adesanya si pripísal už piatu úspešnú obhajobu.

Turnaj UFC 276 ponúkol aj ďalší súboj stredných váh, ktorý mal vyriešiť otázku, kto bude nasledujúcim titulovým vyzývateľom Adesanyu. Duel Seana Stricklanda s Alexom Pereirom bol na jednu bránu v prospech Pereiru, ktorý Stricklanda knokautoval už v 1. kole. Ešte pred samotným turnajom prezident Dana White vyhlásil, že po prípadnej Pereirovej výhre dostane zápas s Adesanyom.

S ním sa už v minulosti stretol dvakrát pod pravidlami kickboxu. V prvom zápase pomerne sporným výsledkom bodových rozhodcov vyhral. Ich odveta prebiehala v absolútnej réžii Adesanyu, ktorý si však nedal pozor a nechal si uštedriť jeho jediný knokaut v kariére. Na vzájomné zápasy je to teda 2:0 pre Pereiru a ich ďalší vzájomný súboj uzavrie trilógiu.

Volkanovski po UFC 276 už nemá vyzývateľa

Prvýkrát sa Max Holloway s Alexandrom Volkanovskim stretli v čase, kedy bol Holloway šampiónom. Volkanovski robil Maxovi problémy hlavne svojimi low kickmi a u všetkých bodových rozhodcov dostal jasné víťazstvo. Ich druhé meranie síl bolo výrazne vyrovnanejšie a aj keď obrovská časť fanúšikov a bojovníkov nesúhlasila s verdiktom, víťazstvo na body dostal Volkanovski.

Od ich odvety obaja nastúpil do dvoch súbojov, ktoré dokázali vyhrať dominantným spôsobom. Volkanovski nabodoval Briana Ortegu a ukončil Chan Sung Junga, Holloway doslova šikanoval v jednostranných zápasoch Calvina Kattara a Yaira Rodrigueza. Jediným logickým riešením bolo dať im aj tretí zápas opäť o titul perovje váhy do 66 kilogramov.

Ten bol ale absolútne jednostrannou záležitosťou v prospech šampióna Volkanovskeho, ktorý napriek výškovému deficitu si robil s Hollowayom, čo sa mu len zachcelo. Max mal navyše od 2. kola nepríjemný cut na obočí a po zvyšok zápasu mu stekala krv cez oko. Na ukončenie to však Volkanovskemu nestačilo a aj tretie meranie síl skončilo bodovým víťazstvom Austrálčana. Po pravdepodobne poslednom zápase s Hollowayom je jediným logickým riešením jeho prestup o váhovku vyššie do ľahkej divízie.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame