Peniaze navyše sa hodia každému: Máme pre teba pár jednoduchých spôsobov, ako si privyrobíš aj popri škole

študent škola peniaze peňaženka

Hľadáš prácu popri škole? Správne! (Zdroj: Unsplash.com/David Kennedy)

#Nestačí ti už vreckové a nevieš, z čoho zaplatíš frajerke večeru a za čo si kúpiš nové „plejko“? S našimi overenými tipmi tvoja peňaženka už nikdy nemusí zívať prázdnotou. Poradíme ti, ako si popri škole alebo aj inej práci privyrobiť k spokojnému životu.

Predaj všetko, čo nepotrebuješ

Na Bazoši, Facebook Markete a množstve ďalších portálov môžeš zdarma a pohodlne inzerovať absolútne všetko, čo ti doma zaberá cenné miesto. Nové tenisky, ktoré ti nesadli, párkrát nosené šaty, videohry, použitý mobil, starú zbierku poštových známok, zachovalé plagáty BTS – čokoľvek, čo je pre teba dnes nepotrebnou haraburdou, môže byť pre niekoho iného skutočným pokladom. Ak zainvestuješ trošku času do pekných fotiek a popiskov, máš vysokú šancu zbaviť sa na nete prakticky čohokoľvek. A ešte na tom aj zarobíš.

Roznášaj letáky a noviny

Regionálne vydavateľstvá môžu práve v tvojom meste či obci hľadať nových kolportérov, teda roznášačov novín. Výhodou tejto práce je doručovanie iba cez víkendy, nevýhodou štekajúce psy, zvedavé pohľady susedov a dážď.

Vďaka takejto brigádke si nielen niečo privyrobíš, ale podporíš aj svoje zdravie. Chôdza je podľa vedcov náš najprirodzenejší pohyb, no a ináč — čo je lepšie než príjemná nedeľná prechádzka?

schránka leták pošta
Roznášanie letákov nie je taká náročná práca, ako sa ti môže zdať. Práve naopak (Zdroj: Unsplash.com/Mihai Moisa)

Vyrábaj ručné vecičky

Ich prednosťami je jednoduchá registrácia a nízka provízia. Robene.sk a podobné platformy na predaj ručne vyrábaných produktov ti ponúkajú perfektnú príležitosť ukázať Slovensku svoju kreativitu a podnikavého ducha.

Ak ťa bavia šperky, korálky, vyšívanie, štrikovanie, práca s darmi prírody, s papierom, drevom, železom či odevný dizajn (a omnoho viac), choď do toho! Dôležité je prísť s neošúchaným a kvalitným produktom, no a ak to spojíš s peknými fotkami a dobrým marketingom, kto vie? Možno časom narastieš aj na medzinárodnú uznávanú značku.


Prišiel si o prácu alebo hľadáš novú? Takto si vytvoríš top životopis a zahviezdiš aj na pohovore


Nájdi si fyzickú brigádu či prácu

Podľa prieskumov pracuje popri štúdiu až takmer 75 % všetkých študentov. Pýtaš sa, kde? Nuž, každá dedina má svoje potraviny, každé mesto bary a každá metropola má svoje kiná, obchodné centrá, tlačiarne či kancelárie.

Popri štúdiu môžeš pracovať skutočne celoročne, nemusíš čakať na obdobie letných brigád. Pri hľadaní práce blízko trvalého pobytu zapni Google a rozhoď siete po okolí a rodine. Mysli v prvom rade na to, že za opýtanie nič nedáš, práve naopak. Získať môžeš veľa — okrem pravidelného prísunu financií a pracovnej skúsenosti sa časom môžeš prepracovať aj k trvalej pozícií či platenej stáži!

Nájdi si prácu online

Práca na diaľku tu bola vždy, no pandémia jej benefity len zvýraznila. V súčasnosti pracujú milióny ľudí po celom svete ako dizajnéri, programátori, prekladatelia, copywriteri, projektoví manažéri, marketéri, náboroví pracovníci, agenti zákazníckej podpory, učitelia cudzích jazykov, mentori atď. Nájdi si skill, v ktorom vynikáš a ponúkni ho online. Napríklad na kariéra.sk!


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame