Túžiš po dlhých a hustých mihalniciach? Dávaj si pozor na tieto chyby, vďaka ktorým ti môžu mihalnice vypadávať!

Ak ťa nebaví nekonečné líčenie riasenkami, skús si dopomôcť prípravkami, ktoré podporia rast mihalníc a efekt bude dlhotrvácny (Zdroj: Freepik/freepik)

#Nepoznáme nikoho, kto by netúžil po dlhých a hustých mihalniciach ako bábika. Mihalnice, podobne ako obočie, dotvárajú celkový vzhľad tváre. Podčiarknu krásu tvojich očí a zároveň pritiahnu pohľady. Ak si svoje „kukadlá“ zvýrazňuješ pomocou umelých rias, nie je to príliš dobré. Ak ťa nebaví nekonečné líčenie riasenkami, skús si dopomôcť prípravkami, ktoré podporia rast mihalníc a efekt bude dlhotrvácny! V prípade, že takéto výrobky používaš, a aj tak trpíš padaním rias, pátraj po príčine!

Odličuješ sa správne?

Chybné odličovanie je jedným z najbežnejších dôvodov, prečo tvoje riasy rednú a padajú. Mechanickým trením pri odličovaní dochádza k obrovskej námaha. Takéto agresívne zaobchádzanie (alebo občasné „pozabudnutie“ sa odlíčiť) ti zaistí vypadávanie a lámanie rias, ktoré, predpokladáme, nechceš.

Do koša s produktami po záruke!

Všeobecne by si nemal používať kozmetiku, ktorá už dávno exspirovala. Pri produktoch, ktoré používaš na oči (alebo v okolí očí) by si mal byť ešte dôslednejší. Vzťahuje sa to na produkty z tvojej make-up zbierky, ale aj na tie, ktorými svoju krásu odličuješ.

Pokiaľ máš maskaru, tekutú linku, krém na očné okolie či odličovač po záruke, koleduješ si o poriadny prúser. Nesnaž sa ušetriť, a produkty poctivo vyhoď. Za bakteriálnu infekciu, ktorá ti spôsobí zápal spojiviek a pričiní sa o vypadávanie mihalníc, ti to naozaj nestojí!

Alergická reakcia

Pozor na možné alergie na kozmetiku, hoci nie si alergikom. Alergia má „skvelú“ vlastnosť, že sa u teba môže rozvinúť kedykoľvek počas života. Ak ti teda nejaký produkt spôsobuje kožné problémy, bude lepšie, ak sa mu budeš vyhýbať. Aj postihnutá koža v okolí očí ťa totiž môže pripraviť o časť mihalníc!

Je za tým stres?

Vedel si o tom, že existujú rôzne choroby, ktoré sa u teba môžu objaviť aj z takej banality, akou je stres? Ak ťa niečo takéto postihne, môžu ti nielen že prestať rásť nové riasy, ale aj tie čo máš, môžeš stratiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Počul si o DERMAPLANINGU? Holenie tváre môžeš praktizovať aj doma, no ponúkajú ho aj viaceré kozmetické salóny!

Preto je fajn, ak si budeš dávať pozor na vyššie spomenuté chyby a svoju životosprávu. Len tak môžeš zabrániť nechcenej strate.

Ak chceš pre seba urobiť maximum, venuj svojim mihalniciam extra starostlivosť. Výborne ti na to poslúži napríklad ricínový olej, ktorý kúpiš za pár eur v lekárni. Dokonale vyživí aj oslabené riasy, a dokonca podporuje aj ich rast!

 

Staráš sa primerane o svoje mihalnice?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame