Airbnb aktívne pomáha Ukrajincom, ktorí utekajú z vlastnej krajiny: Zadarmo ubytuje až 100-tisíc ľudí

Airbnb ponúkne bezplatné ubytovanie Ukrajincom

Airbnb ponúkne bezplatné ubytovanie Ukrajincom (Zdroj: Unsplash.com/Leohoho)

#Airbnb ponúka ubytovanie na celom svete prostredníctvom majiteľov jednotlivých bytov. Dnes evidujú už 4 milióny bytov, ktoré nájdeš na ich webovej stránke. Napriek tomu, že spoločnosť vznikla v roku 2007 a je teda pomerne mladou, aj keď úspešnou značkou, rozhodla sa pomôcť ľuďom z Ukrajiny.

Spoločnosť rozhodla, že bezplatne ponúkne ubytovanie ľuďom, ktorí sa z pochopiteľných dôvodov rozhodli opustiť svoju krajinu. Denne sa registrujú tisíce nových majiteľov bytov každý deň, aby ponúkli svoje nevyužité byty pre Ukrajincov. Za prvé dva týždne od vypuknutia konfliktu sa prihlásilo už viac ako 36-tisíc ľudí, ktorí chcú ponúknuť ubytovanie zdarma.


Pretekár F1 Lewis Hamilton si už čoskoro zmení meno: Vzdá tak poctu svojej biologickej matke


A tu to vôbec nekončí. Do 14. marca sa viac ako 22-tisíc ľudí zaregistrovalo na Airbnb, aby mohli taktiež pomôcť. Airbnb začalo spolupracovať aj s nemeckou vládou, aby sa aj ľudia bez vedomosti o spoločnosti dostali k ponuke bývania. Plán je vytvoriť podmienky pre bezplatné dočasné ubytovanie viac ako 100-tisíc ľuďom, najmä matkám s deťmi.

Hlavným cieľom je dočasne ich uchýliť v krajinách Strednej s Západnej Európy a to najmä vo Francúzsku, Nemecku, Maďarsku, Poľsku, Taliansku, Slovensku, Španielsku, Rumunsku a vo Veľkej Británii. Ak aj ty ponúkaš byt na prenájom, alebo niekoho takého poznáš, pošli mu link na airbnb.org, kde môžete pomôcť aj vy. Aktuálne spoločnosť eviduje 55-tisíc Ukrajincov vo svojich bytoch a toto číslo plánuje zvýšiť na 100-tisíc.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, airbnb.com
Odporúčame