Ďalší bizár je na svete: Žena plánuje kurióznu virtuálnu svadbu, ženíchov hologram vytvorila podľa svojich predstáv

Aktuálne má budúca nevesta dosť práce s prípravou veľkolepej svadby (Zdroj: Instagram/hybridcouples)

#Prípady, kedy sa ľudia zosobášili s neživým predmetom či zvieraťom už vo svete dávno nie sú raritou. Táto žena však netradičný manželský zväzok plánuje uzatvoriť so špeciálne vyvinutým ženíchom. Jej „partner“ je virtuálnym hologramom, ktorý vlastnoručne navrhla.

Prvá svadba svojho druhu

57-ročná barcelonská umelkyňa Alicia Framis vytvorila špeciálny virtuálny hologram, za ktorý sa plánuje vydať. V tvorbe „toho pravého“ jej pomohla, ako inak, umelá inteligencia. Verejnosti túto informáciu oznámila aj s približným termínom sobáša – ten vychádza už na tohtoročné leto. Zväzok s virtuálnym mužom uzatvorí v múzeu Depot Boijmans Van Beuningen v Rotterdame.

Spĺňa všetky kritériá, ale…

Ak randíš a máš už čo-to za sebou, určite vieš, že je pomerne náročné nájsť človeka, s ktorým si dokonale sadnete. Alicia mala pravdepodobne už dosť pátrania po pravej láske, tak si jednu svoju vytvorila. Pokecá si s ním o hocičom, neodvráva a podporuje ju.

Negatívom môže byť ale fakt, že jej takýto budúci manžel nikdy nedá pusu, dotyk, objatie či sexuálne uspokojenie. Aj keď, nikdy nevieš…

„Dokonalý muž“

Tento kuriózny hybridný párik vznikol v rámci dokumentárneho experimentu. Framis chcela poukázať na väzby medzi umelou inteligenciou a bežnými ľuďmi. „Chcem nakrútiť umelecký dokument, ktorý bude o každodennom živote môjho partnera. Chcem preskúmať, ako integrovať hologram do bežného ľudského života,“ uviedla  v rozhovore autorka hologramu.

Predlohou pre AI snúbenca boli predošlé vzťahy a priateľstvá autorky. „Bude pre nás ťažké skrývať veci jeden pred druhým, ale nie je to môj dokonalý partner, hádame sa a sú chvíle, keď má veľmi zlú náladu,“ povedala umelkyňa pre portál  El Pais.

Starosti ako v realite

Na Instagrame má dvojica dokonca vytvorený profil, kam prispieva videami a fotkami z „bežného života“. Framis dokonca skúma možnosti, ako by mohla svojmu milému uzatvoriť životnú poistku či dokonca vybaviť hypotéku! Dosť strelené, nie?

Aktuálne má budúca nevesta dosť práce s prípravou veľkolepej svadby. Navrhuje totiž svadobné outfity nielen pre seba, ale aj pre svadobčanov. V spolupráci s múzeom potravinárskeho umenia v Holandsku tiež pracuje na vytvorení špeciálnej svadobnej hostiny, ktorú si vychutnajú aj prítomní, ktorí sú z mäsa a kostí.   

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame