Rebríček najdrahších drinkov na svete: Za ten najcennejší si pokojne kúpiš aj auto!

Bartender pripravuje drink

Za najdrahšie drinky zaplatíš závratné sumy (Zdroj: Getty Images)

#Zamýšľal si sa niekedy nad tým, koľko môžu stáť najdrahšie drinky na svete? Prezradíme ti, že zďaleka nejde o sumičky do 100 eur. Za tie najlepšie totiž dáš pokojne aj celú výplatu, za tie drahšie už aj nejaký automobil či extra drahý spotrebič! Tak čo, zaujíma ťa, aké top koktaily si dajú pripraviť v bare?

Original Mai Tai – 1 270 dolárov 

Začneme koktailom, ktorého meno väčšine ľudí aj niečo hovorí. Tento tropický drink vznikol v roku 1944, a to zásluhou obchodníka Victora Julesa Bergerona, známejšieho ako Trader Vic. Spojenie „mai tai“ pochádza z polynézskeho slova „maita’i“, ktoré v preklade značí dobrý. V originál drinku by sa mal používať špeciálny rum z roku 1944, takto ti ho však naservírujú len na pár miestach vo svete, medzi inými napríklad v Merchant Hoteli v Belfaste.
(Cena v eurách: 1 164 €)

Salvatore’s Legacy – 8 316 dolárov

Salvatore‘ Legacy alebo, ak chceš, Salvatoreho dedičstvo je drink, ktorý vytvoril legendárny barman pracujúci v Londýne, Salvatore Calabrese. Tento koktail tvoria poriadne „bradaté“ alkoholy ako koňak Clos de Griffier Vieux Cognac z roku 1778, likér Kummel Liqueur z roku 1770 či Dubb Orange Curacao z úvodu 19. storočia. Ak by si naň mal chuť, môžeš si ho dať v Londýne, konkrétne v podniku Playboy Club.
(Cena v eurách: 7 620 €) 

miešané drinky
Niektoré drinky okrem vzácneho alkoholu obsahujú aj zlato (Zdroj: Unsplash/M.S. Meeuwesen)

Ono Champagne Coctail – 10 000 dolárov

Jednou z ciest k drahému koktailu sú špičkové likéry, ďalšou je ponúknuť ho v pohári zdobenom drahokamami – so zlatým náhrdelníkom na boku. Hotel Encore Wynn v americkom Las Vegas robí práve toto, dokonca s použitím 18-karátového zlata.

Nevynechávajú však ani šampanské. Hovoríme však o vzácnom šampanskom Charles Heidsieck z roku 1981, koňaku za 90 000 dolárov – konkrétne Louis XIII Black Pearl, ako aj čerstvej pomarančovej šťave, marhuľovej šťave a ružovom nektári. Zakončený dvoma dokonalými kockami ľadu je tento koktail určite Ono, čo chceš vyskúšať.
(Cena v eurách: 9 164 €)

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najlepšie nealkoholické letné drinky, ktoré pripravíš aj doma: Na žiadnej grilovačke nesmie chýbať zázvorové pivo!

The Winston Cocktail – 14 000 dolárov

Drink dostal meno po legendárnom britskom premiérovi Winstonovi Churchillovi, ktorý zohral dôležitú úlohu najmä na konci druhej svetovej vojny. Pomenovaný je po ňom preto, lebo si ho svojho času sám rád užíval. The Winston Coctail sa podáva výlučne v hoteli Bellagio v americkom Las Vegas, v jednom z najznámejších hotelov v ikonickom meste hriechu.

Autorom drinku je H. Joseph Ehrmann. Z čoho pozostáva? Grand Marnier Quintessence, Chartreuse Vieillissement Exceptionnellement Prolongé a nechýbajú ani kúsky diamantov. 
(Cena v eurách: 12 859 €)

Martini on the Rock – 15 000 dolárov

Všetci sme už niekedy pili Martini s ľadom, ale pil si niekedy Martini on the Rock? Hotel Algonquin v New Yorku sa môže pochváliť najdrahším koktailom v celom New Yorku, ale bude ťa stáť viac, než by si čakal. Tento koktail sa podáva s diamantom, vďaka čomu je „on the rock“ absolútnym klenotom slovných hračiek.

V skutočnosti je spomínaný nápoj plný diamantov taký špeciálny, že si vyžaduje rezerváciu tri dni vopred a stretnutie s výrobcom šperkov. V závislosti od vybraného diamantu ťa drink môže stáť až 15 000 dolárov. Vzhľadom na množstvo úsilia, ktoré sa na tento nápoj vynakladá, je jasné, že je určený len na tie najvýnimočnejšie príležitosti, ako sú zásnuby alebo výročia. Samozrejme, veľmi drahé zásnuby alebo výročia.
(Cena v eurách: 13 746 €)

miešanie drinkov
Najdrahšie drinky sveta pozostávajú zo špeciálnych ingrediencií (Zdroj: Unsplash/Stanislav Ivanitskiy)

The Sapphire Revelation – 18 000 dolárov

Sapphire Revelation je koktail, ktorý vytvoril Brian Van Flandern, svetoznámy mixológ a celkovo jeden z najšikovnejších chlapíkov vo svojom odvetví. Pripravuje sa z ginu Bombay Sapphire, malinového likéru a marakujovej šťavy a podáva sa v hoteli Algonquin v New Yorku. Nápoj je pomenovaný podľa Algonquin Round Table, skupiny slávnych spisovateľov, kritikov a hercov, ktorí sa v hoteli stretávali v 20. rokoch 20. storočia. 
(Cena v eurách: 16 495 €)

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najlepšie nealkoholické letné drinky, ktoré pripravíš aj doma: Na žiadnej grilovačke nesmie chýbať zázvorové pivo!

Ruby Rose Cocktail – 40 000 dolárov

Koktail Ruby Rose uzrel svetla sveta v podniku Skybar v austrálskom meste Sydney. Vyrába sa z koňaku Louis XIII, malinového likéru a ružovej esencie, pričom je ozdobený diamantom. Je to jeden z celkovo najdrahších koktailov na svete, takže ide o dokonalý nápoj pre každého, kto hľadá skutočne luxusný zážitok z pitia. Samozrejme, drvivá väčšina z nás ho ochutnávať nebude, ale za takúto cenu ti chutiť jednoducho musí. Alebo? 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, luxuriousdrinks.com, travelandleisure.com, wealthygorilla.com
Odporúčame