Internetom začala kolovať zaujímavá tabuľka: Prezradí ti, koľko hodín by si mal denne spať! Závisí to od tvojho veku

Tabuľka ti prezradí, koľko hodín by si mal denne spať

Tabuľka ti prezradí, koľko hodín by si mal denne spať (Zdroj: Unsplash.com/Lux Graves)

#Najdôležitejšou a hlavne najobľúbenejšou časťou dňa je bez pochyby noc. Je však veľmi dôležité dopriať si dostatok spánku a vyhnúť sa tak nie len rannej ospalosti, ale aj zbytočným zdravotným problémom.

Nedávno začala internetom kolovať nová tabuľka, ktorá ti prezradí, ako dlho by si mal spať. Závisí totiž aj od tvojho veku. Odborníci tak ľudí rozdelili do deviatich kategórii a vytýčili im, aký je pre nich dostatočný spánok.

„Každá skupina má svoju odporúčanú optimálnu dĺžku spánku. Tieto všeobecne odporúčané hodnoty sa môžu u jedincov líšiť, nezohľadňujú individuálne potreby,“ informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Je však viacero kritérií, ktoré musíš zohľadniť, ak si chceš užiť kvalitný spánok. Úrad verejného zdravotníctva uvádza tiež, že „treba tiež zohľadniť napr. celkový zdravotný stav či každodenné aktivity. Okrem kvantity spánku je dôležitá aj jeho kvalita, často prerušovaný spánok nie je kvalitný.“

Dodržiavanie kvalitného spánku je veľmi dôležité a ľudia by to nemali podceňovať. Nedostatok spánku totižto môže u človeka spôsobiť viaceré komplikácie. Ako napríklad oslabenie imunitného systému, nervozitu, úzkosť, zhoršenú pamäť a koncentráciu.

Pozri sa na tabuľku, ktorá hovorí, koľko by ste mali spať denne podľa veku.

(Zdroj: FB / Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky)
Zdroj: hashtag.sk, FB/Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Odporúčame