7 zákulisných faktov o modelingu: Prezliekajú sa bez súkromia a pomáhajú si leukoplastom

Realita modelingového sveta má aj svoje zákutia (Zdroj: Pexels.com/Pixabay)

#Práca modelky už dávno nie je idealizovaná, stále ale ukrýva dosť zvláštnych prekvapení, ktoré nás nanovo nútia uvažovať o tom, ako náročný je modelingový biznis. Ich život nie je len o pôvabe, luxusných značkách a jedinečných prevedeniach catwalks. Hashtag ťa prevedie skutočným zákulisím tohto biznisu.

1. Často nenosia správnu veľkosť topánok

Modelky si za účelom „optického zmenšenia“ veľkosti nôh často obúvajú menšie čísla topánok, a tak sa neraz stáva, že je ich chôdza po móle akási kostrbatá. Je však umením predviesť ukážkovú show, keď si necítiš nohy.

Často sa ale stáva, že jednoducho nemajú dostatok času na to, aby si chôdzu v jednotlivých modeloch vopred nacvičili.

Zrejme stále platí, že pre krásu sa trpí (Zdroj: Freepik.com/karlyukav)

2. Na zakrytie bradaviek používajú leukoplast

Bella Hadid pohla minulý rok svetom módy v „spray-on dress“, ktoré predviedla na parížskom Fashion Weeku.

Nahé telo a extravagancia sa však s modelingom spájajú už od nepamäti. Pri kúskoch, odhaľujúcich viac, než by diváci chceli, si modelky našli riešenie. Bradavky si jednoducho prekryjú leukoplastom, z ktorého vytvoria písmeno „x“. Efektívne a pritom jednoduché riešenie, nemyslíš?

3. Ľadom bojujú proti nedokonalostiam i stresu

Mnohé modelky, vrátane Belly Hadid či Kendall Jenner, si pochvaľujú ponorenie tváre do vody s kockami ľadu či ich prikladanie na tvár, pretože im takýto chlad stiahne póry a zjednotí tón pleti.

Podľa Kylie Vonnahme je však najlepšie ponoriť celé telo do ľadovej vody, čo jej údajne pomáha zvládať stresové chvíle.

O priaznivých účinkoch kontaktu ľadu s pleťou by sa ale dalo diskutovať (Zdroj: Freepik.com/valuavitaly)

4. Prezliekajú sa bez akéhokoľvek súkromia

Útulné VIP šatne v zákulisí prehliadky? Omyl. Nie všetky modely majú vlastnú šatňu.  V závislosti od situácie sa môžu prezliecť vzadu v dodávke, na verejných toaletách alebo dlho stáť, kým personál pripraví potrebné vybavenie. Samozrejme, na móle o tomto „kostrbatom procese“ nedajú ani náznak.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček najznámejších modeliek všetkých čias: Tieto krásky ovládali svetové móla, poznáš ich všetky?

5. Ich tvár je neustále ohrozená

Kým sa modelka vypracuje „na vrchol biznisu“, prejde si skutočným hazardom so zdravím. Ten pozostáva z nosenia hustého make-upu, líčenia rovnakými štetcami, aké boli použité na mnohých modelkách predtým či zdieľať rovnakú maskaru. Stáva sa, že niekedy musia vrátiť aj umelé mihalnice, aby sa dali opäť použiť. Je zjavné, že hygiena ide niekedy bokom.

6. Akné eliminujú vecami, ktoré nájdu doma

Castingoví agenti, vizážisti a fotografi neraz počítajú s permanentne dokonalou pleťou svojich modeliek. Realita je ale iná, preto si neraz nachádzajú vlastné spôsoby, ako sa nedokonalosti rýchlo zbaviť.

Občas sa uchyľujú k metódam, ktoré nie sú v súlade s dermatologickými štandardmi, ako je aplikácia octu ako pleťového tonika či vysušenie akné pomocou škoricového prášku.

7. Cestujú s väčším množstvom jedla než oblečenia

Byť modelkou neznamená hladovať, ale mať správne nastavenú diétu. Tá pozostáva z nutrične bohatých jedál, ktoré je ale na letisku ťažké zohnať. Riešenie? Mnoho modeliek, medzi nimi aj Kelly Gale (modelka pre Victoria’s Secret a Sports Illustrated), si nosia jedlo v kufri so sebou.

Máš nejakú skúsenosť s modelingom či fotením?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame