6 každodenných trikov, ktorými sa udržíte vo forme bez fitka aj cvičenia

pexels.com

#Udržať sa v kondícii, prípadne ešte k tomu spáliť nejaké tie kalórie nie je vôbec jednoduché. To je asi každému z nás jasné. No nájsť si čas a tiež mať chuť chodiť pravidelne behávať či do posilňovne je pomerne ťažké. Preto sme pre vás vybrali šesť tipov, ktoré môžete jednoducho implementovať do vášho životného štýlu a zároveň byť v super forme.

cleaning-268126_1280
pixabay.com

Poupratujte byt

Môže to byť poriadne nudná robota, ale tiež riadne namáhavá. Pravidelné upratovanie bytu, špeciálne zametanie či utieranie podlahy mopom, posilňuje ruky, zároveň je to práca na nohách, pri ktorej sa musíte neustále presúvať, naťahovať. Upratovanie je ideálnym cvičením. A zároveň bude váš domov v skvelom stave.

pexels-photo-29557
pexels.com

Do práce pešo alebo na bicykli

Nie vždy je to možné a v niektorých mestách je jazda na bicykli adrenalínovým športom, dokáže však ušetriť peniaze na MHD, čas, nervy zo šoférovania a ešte poriadne precvičiť nohy. Z vlastnej skúsenosti hovorím, že prísť do kancelárie po polhodinovej jazde na bicykli je úplne iný pocit, ako sa hodinu presúvať slimačím tempom v prepchatých autobusoch. Nejde tak len o fyzickú, ale aj psychickú pohodu.

pexels-photo
pexels.com

Motivujte sa

Počítajte svoje kroky a motivujte sa k tomu, aby ste ich každý deň spravili aspoň 10-tisíc, čo je odporúčaný počet. Kúpte si malý krokomer alebo stiahnite aplikáciu do telefónu. Takto budete vidieť, či sa ešte neoplatí po práci či škole prejsť sa po okolí.

pexels-photo-30482
pexels.com

Chodiť, chodiť, chodiť

Chôdza je super a ak pridáte na tempe, začnete páliť aj kalórie. Skúste chodiť o niečo rýchlejšie, ako doteraz. Ak nemáte psa, s ktorým by ste mohli vybehnúť na dlhé prechádzky, vystúpte aspoň o zastávku skôr, alebo zaparkujte auto troška ďalej od domu či práce. Dobrý trik je tiež chodiť po schodoch namiesto výťahu. Celé to je o drobnostiach.

pexels-photo-101610
pexels.com

Pohybové voľnočasové aktivity

Čo tak ísť si zahrať bowling, squash alebo ísť si zaplávať namiesto obligátneho piatkového piva v krčme? Koníčky spojené s pohybom sú základom dobrej kondície.

startup-photos
pexels.com

Doprajte si pauzu od sedenia

Pri kancelárskych prácach to môže znieť absurdne, no skutočne sa oplatí sem tam vstať od počítača, prejsť sa napríklad po čaj do kuchyne, alebo k tlačiarni. Prípadne pri telefonovaní si odbehnúť a chodiť. Človek by nemal sedieť viac ako 30 minút bez takejto krátkej pauzy, telo je potom mimoriadne strnulé. Mimochodom, k fyzickej aktivite pomáhajú aj malé veci – natiahnuť si ruky, spraviť pár pohybov hlavou alebo dokonca zažmurkať.

 

 

Odporúčame