5 skladieb, ktoré si pustíme, keď nemáme dobrú náladu – časť 1.

Samozrejme, každý má raz za čas (niektorí častejšie) také dni, keď je nálada na bode mrazu. Či už nás niečo nahnevalo/sklamalo v škole, zamestnaní, vzťahu alebo celkovo v živote. Tomu je v tých dňoch väčšinou podriadený aj náš playlist v mobile či počítači. Dosť často sa používa fráza – „Smutný umelec, najlepší umelec“, a teda práve v podobných náladách zvyknú interpreti napísať výborné, no smutné (negatívne) skladby, v ktorých sa častokrát nájdeme aj my sami.

Práve preto sme sa rozhodli začať ďalšiu minisériu, v ktorej vám budeme prinášať vyššie uvedený typ skladieb. Veríme, že vy zlú náladu tento víkend nemáte, a môžme pokojne prejsť na výber dnešných piatich počinov. Dnes sa bude jednať o známe mená, a s najväčšou pravdepodobnosťou budete poznať všetky skladby, ktoré v dnešnej časti nájdete. Poďme teda na to!

Pil C – Pompeje

Ako inak, dnešok začneme skladbou Pompeje, ktorá bola len druhou skladbou, ktorú Pil C vo svojej kariére vydal. Objavila sa na hudobnom projekte Freshtape, ktorý vydával v roku 2014 Refresher. Tento track patrí stále medzi najlepšie skladby, ktoré Lukáš vo svojej kariére vydal a mnoho fanúšikov sa ku nemu (aj) v čase zlej nálady vracia.

Kali – Pamätáš

Je síce pravda, že táto skladba sa týka výlučne vzťahov a hlavne rozchodov, no celkovo svojho času (u mnohých aj doteraz) to bola jedna z najhranejších vecí vo viacerých playlistoch. Kaliho tvorba je celkovo ladená do tohto typu skladieb, a teda v budúcnosti sa tu určite objaví ešte veľa jeho vecí. Tento track vyšiel v roku 2012 a doteraz zaznamenal na YouTube niečo vyše 11 miliónov zhliadnutí.

H16 – Na Dne ft. Moja Reč

„Nie že nemám silu ísť, ja ani nevládzem vstať“

Skladba, ktorá sa v roku 2013 objavila na albume Rýmy, Hudba, Boh patrí medzi absolútne najobľúbenejšie z tohto počinu. Ako hostia sa predstavili výborní dobrí chlapci z Mojej Reči a produkciu zmákol Grimaso. Skladbe určite dodali skvelý vibe aj hostia, no celkovo táto skladba nesie nejakú silu, ktorá pomáha ľudom „rozdýchavať“ ťažšie dni. Koniec koncov sami za seba hovoria aj komentáre pod videom.

Ego – Skús ma chápať

„Milujem hudbu! Lebo ten, kto miluje hudbu, nemôže byť nikdy úplne nešťastný“

Aj keď ma ikonická skladba od Ega viacero verzii, nám sa najviac páči práve táto od Maikyho, ale samozrejme je to o subjektívnom názore. Podstatný je ale samotný text skladby, ktorá vyšla koncom roka 2012 a doteraz patrí medzi najlepšie tracky tohto typu.

Delik – Nostalgia

https://www.youtube.com/watch?v=MUqVVyABeNY

„Balím weed, rozmýšľam nad tým čo robíš ty,

a myslel som že by som mohol prísť,

No už je neskoro a ty už asi spíš.“

Hádam ste si nemysleli, že by v prvej časti mohla chýbať Delikova Nostalgia. Veľa veľa z nás na tomto tracku frčalo a väčšina, ktorá si niečim podobným prešla, sa vie do skladby dokonale vcítiť. Ďalší výborný track, ktorý určite pomohol a pomáha mnohým pri prekonávaní často krát ťažkých porozchodových stavov.

A to bola posledná vec z dnešného článku. Veríme, že vy máte dobrú náladu a ak aj náhodou nie, tak veríme, že vám tieto skladby pomôžu, aby ste čím skôr boli OK. Ďakujeme za pozornosť!

 

Odporúčame