5 skladieb, ktoré by si nemal vo svojom playliste vynechať – časť 2

Prvá časť, ktorá vyšla pred približne týždňom sa stretla s celkom veľkým záujmom, a na článok si kliklo pekných pár tisíc ľudí. V prvej časti sme stavili skôr na menej známe veci (samozrejme je to len uhol pohľadu, keďže pre niekoho to sú veci, ktoré počúva každý deň).

Dnes teda pokračujeme v našom „miniseriáliku“ druhou časťou, kde som sa rozhodol zaradiť dosť známe veci. Bude to zase úplne odlišný štýl skladieb, v ktorom sa zrejme nájde každý. Budú to skladby, ktoré boli silné svojho času, ale ich sila vytrvala až dodnes. Rozhodne sa bude jednať o single, ktoré predbehli svoju dobu, ale nebudeme už viac písať, poďme na to.

Momo – Jebem tvoje love ft. Ektor

Dnešnú časť začneme touto dvojicou. Momo a Ektor sa spolu predstavili viackrát na naozaj kvalitných skladbách a featoch. Pre mňa je najsilnejší práve tento. Skladba, ktorá vyšla na Vianoce 2013 nesie v sebe skvelú energiu a silu. Myslím, že značnou mierou tejto skladbe pomohol aj bombový beat od Maikyho, ktorý je podľa mňa aj doteraz jeden z najlepších, aké u nás vyšli. Pevne verím, že túto dvojicu budeme môcť ešte niekedy na feate počuť, pretože im to spolu „hrá“ skvele.

Strapo – LOADING

Strapo si už roky zastáva miesto jedného z najlepších raperov v našich končinách, ktoré si určite upevnil aj týmto počinom z roku 2013. Keď sa povie Strapo, hneď si vybavím tento singel. Pre mňa je Loading jedna z najlepších, ak nie najlepšia Strapova vec, ale samozrejme je to len môj názor. O výbornú produkciu sa postaral Emeres a ku tomuto tracku asi už nemám čo dodať.

Názov Stavby – Štát ťa núti

Povedzte, koľkých z vás chytila pri tejto skladbe veľká nostalgia? NS a ich track Štát ťa núti je síce skladba, ktorú budú poznať hlavne staršie ročníky, no myslím si, že by tu mala byť a tí, ktorí ju ešte nepočuli, by to mali zmeniť. Ja, keďže som tiež mladší ročník, som túto skladbu nepočul priamo pri jej release, ale až o pár rokov neskôr. Až časom, keď človek dospeje, pochopí silu tejto veci. Skladba sa objavila na štúdiovom albume Reč naša (2003) a o produkciu sa postaral ako inak legendárny DJ Hajtkovič.

Separ – Nakazený

Silný rapový rok 2013 iba potvrdzuje táto legendárna skladba od Separa. Emeresov podmaz a na refréne Tomáš Botló, to je skvelá kombinácia, ktorá skladbe dodala totálnu silu. Nakazený je rozhodne track, ktorý predbehol dobu, a dodnes patrí medzi moje najobľúbenejšie skladby. Separ nedávno vydal pokračovanie tohto tracku, no táto vec je jedinečná a nenahraditeľná. Komu dodnes hráva táto skladba v playliste?

Kontrafakt – Dáva mi

Šak čo robíš, jaké rádio? Šak to som ja né?

A dnešok zakončíme touto peckou, ktorá má podobne ako skladba od NS už svoje roky, no na sile jej to stále neubralo. Táto vec vyšla v roku 2003 v rámci trojsinglu Dáva mi/Dobré veci/Moja rola a naštartovala kariéru dnes slávneho Kontrafaktu. Zaujímavosťou je aj videoklip, o ktorý sa postaral režisér Michal „Romeo“ Dvořák a okamžite obsadil popredné miesta v hudobných televíznych hitparádach (ako napríklad Deka na Markíze či na MusicBoxe).

Tak a sme na konci druhej časti. Verím, že ste sa aspoň v niektorých veciach našli, a že sa vám táto časť páčila, už čoskoro pokračujeme ďalej!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.