5 najlepších skladieb z Kaliho albumu Dezert

Koncom minulého roka sa stali menšou tradíciou články, v ktorých vyberáme podľa našej redakcie najlepšie skladby z nových a vychádzajúcich albumov. Tento rok sme to trocha zanedbali, ale vraciame sa do starých koľají a dnes vyberieme päť najlepších trackov z marcového albumu Dezert, ktorý vydal Kali.

Keďže od albumu ubehli už približne 3 mesiace, máme ho celkom napočúvaný. Dezert by mal byť posledným Kaliho oficiálnym štúdiovým albumom, a vyberať bolo z čoho, keďže sme sa dočkali až 19-tich skladieb, na ktorých nechýbali ani mimoriadne zaujímaví hostia. O albume sme toho už popísali v našej recenzii a prehľade, takže prejdeme ku výberu (podľa nás) najlepších skladieb z tohto počinu.

Zabudni ft. Šárka prod. Taifun

Riešili sme dilemu, ktorú skladbu zaradiť na piate miesto, no nakoniec sme sa rozhodli pre track Zabudni. Tento štýl skladieb definoval Kaliho po celé tie roky, a sme veľmi radi, že niečo z tohto súdka nám ponúkol aj na albume Dezert. Vokály mala na starosti Šárka, s ktorou už Kali mal úspešné spolupráce tohto typu.

Nemáš ft. Dave White prod. Palio

Možno to bude pre mnohých prekvapenie, no skladba, na ktorej sa predstavil talentovaný Dave White nás zaujala okamžite po prvom vypočutí albumu, a teda sme veľmi pri tomto výbere neváhali. Možnosť vypočuť tento track však stále majú iba tí, ktorí vlastnia Kaliho nosič, pretože na YT sa skladba ešte nedostala (poprípade skladbu nájdete napríklad na Deezeri).

Nedotknuteľný ft. Majk Spirit prod. Peter Pann

Zrejme najpočúvanejšiu skladbu z albumu sme zaradili na tretie miesto. Osvedčila sa aj v rádiách a kombinácia s Majkom do beatu od Petra Panna je skrátka výborná a hodí sa aj do prichádzajúceho ročného obdobia.

Neni Kam ft. Dame prod. Peter Pann

Skladba, ktorá nás zaujala už po prvom vypočutí zo všetkých najviac je rozhodne Neni Kam. Temná atmosféra skladby sa výborne hodí ako Kalimu tak aj Damemu a vyšla z toho silná vec. Jedno z najväčších očakávaní albumu dopadlo na jednotku a preto zaraďujeme túto skladbu na druhé miesto.

Púšťam Ťa prod. Peter Pann

No a máme tu prvé miesto. Aj keď je to skladba, ktorá sa možno nedá počúvať často, kvôli obrovskej sile a odkazu, ktorý nesie. Za nás je Púšťam Ťa najsilnejšia aj najkvalitnejšia skladba z albumu. O výbornú produkciu sa opäť postaral samozrejme Peter Pann.

BONUS

Nová Hra ft. Separ prod. Grimaso

Na záver sme si neodpustili Bonus. Síce nás skladba Nová Hra na začiatku až tak neoslovila, po čase sme si ju obľúbili natoľko, že sa stala jednou z najhranejších v našom playliste. Príčinou je určite aj výborne spracovaný videoklip, vďaka ktorému sa do skladby a textu máte možnosť vcítiť ešte viac.

Tak, a sme na konci. Určite budeme radi, ak nám do komentárov napíšete vaše najobľúbenejšie skladby z albumu Dezert. Už čoskoro ďalšia časť, v ktorej sa pozrieme na album RIIVAL.

 

 

Odporúčame