4 tipy na kvalitný street-food, ktorý ochutnáte na celom Slovensku

regalburger

Zdroj: Regalburger

#Ceny obedových menu na Slovensku rastú medziročne o 0,20 – 0,50 €, no kvalita často zaostáva. Nároky Slovákov na kvalitnú gastronómiu rastú a namiesto lacných a nekvalitných fast-foodov uprednostňujú street-foody, ktoré rýchlo pribúdajú aj v “zabudnutejších” okresoch.

Street-food je síce v príprave podobne rýchly ako fast-food, no vychutnať si ho máte “pomaly”. Rozdiel je tiež v surovinách – uprednostňuje lokálnych výrobcov a obsahuje menej rafinovaného cukru, cholesterolu či mastných tukov. Prinášame vám tipy na 4 street-foodové koncepty, v ktorých sa môžete najesť bez výčitiek a majú dobrý pomer cena/kvalita.

Regal Burger

Burgrární u nás pribúda, no jedna z nich sa uchytila už na 22 miestach a slovenskí zakladatelia expandujú aj do Spojených Arabských Emirátov. Regal Burger servíruje šťavnaté grilované mäso v žemli od lokálnych pekárov. Burger plní domácimi omáčkami, zeleninou a hromadou vysokopercentného holandského cheddaru z farmy. Podávajú aj vegetariánske verzie, ktoré vôbec nezaostávajú. Choďte skontrolovať, či nám v zahraničí nerobia hanbu, viac sa dozviete na ich webe.

Poké Bistro

“Sme tým, čo jeme.” Ak športujete, počítate kalórie a uprednostňujete ľahké jedlá, vyskúšajte havajské poké. Misky sú nutrične nabité a sýte, nehrozí vám po nich postgastrálna demencia (t. j. poobedná únava – pozn. red.) a môžete pokračovať v práci aj bez kávy. Poké miska môže obsahovať napríklad sushi ryžu, žltý melón, fazuľky edamame, limetku, sezam, mrkvu, a dávku proteínov v kuraciom mäsku, krevetách či lososovi. Viac sa dozviete na ich webe.

La Garnacha

Mexických reštaurácií na Slovensku všeobecne nie je veľa, stále sme jedna z posledných európskych krajín, ktorá je zaplavená najmä čínskymi bistrami a stánkami s kebabom. Mexiko pritom vôbec nemusí znamenať niečo pálivé. Mäsom plnené burrito, tacos či quesadilla s domácim guacamole a tradičnou mexickou salsou vás osvieži v letnej sezóne a zahreje v tej zimnej. Viac sa dozviete na ich webe.

Banh-mi-ba

Máte radi Áziu a fusion? Na Slovensko pricestoval starý vietnamský koncept, ktorý tvoril na cestách gastro-fanatik, ochutnávač a hlavne milovaný dedko zakladateľa Hunga. Znalci histórie tušia o vplyve Francúzska na vietnamskú kuchyňu a tak ich vietnamské špeciality v čerstvých bagetách neprekvapia. Vyskúšajte “Vietnam do ruky” a po oblízaní posledného prsta v duchu venujte malé poďakovanie vietnamskému deduškovi. Vraj sa celý život najviac tešil, keď jeho hosťom chutilo. Viac sa dozviete na ich webe.

Od Tatier až k Dunaju

Tieto street-foody sa vo forme franšíz rozširujú postupne do všetkých slovenských miest, už teraz ich je vyše 40 a nájdete ich od Bratislavy až po Košice či Sninu. Tu je mapa všetkých prevádzok.

Súťaž o 10 krát Burger Combo menu grátis:

Ste zvyknutí jesť street-food rukami, alebo príborom? Hlasujte a registrujte sa na tomto odkaze. Vyhrať môžete každý mesiac!

Zdroj: Tlačová správa/Regalburger
Odporúčame