NÁZOR 3 dôvody, prečo sa teším na festival Hip Hop Žije

Hip Hop Žije 2023

Hip Hop Žije 2023 (Zdroj: Instagram/@hiphopzije)

#Hip Hop Žijééé a nerob sa, že niééé. Aj keď posledné 2 ročníky hip-hop iba „prežíval“ kvôli covidu, nikdy neumrel. Práve naopak, vracia sa v plnej sile na svoje tradičné miesto – Zlaté piesky v Bratislave. Okrem toho oslavuje aj jubilejný 10. ročník, takže oslavovať sa bude na každom rohu. V predaji sú posledné lístky a ak stále váhaš, napíšem ti 3 dôvody, prečo sa teším na tento ročník ja.

1. Sprievodný program v znamení elementov hip-hopu

Možno si povieš, že prečo by ťa mal zaujímať sprievodný program, keď tam chceš ísť iba kvôli niekoľkým koncertom. Keďže som sa zúčastnil na každom jednom ročníku, ktorý sa odohrával na Zlatých pieskoch, viem ti povedať, že práve sprievodný program, maličkosti a detaily, robia tento festival výnimočným oproti iným podobným festivalom. Pochybujem, že chceš stihnúť každý koncert, či?

A práve preto si môžeš dať pauzu a ísť na sprievodný program, ktorý ti ponúkne zmenu v zabehnutom režime. Milujem, keď sa môžem prechádzať po areáli a vidím, že ľudia si to užívajú a sú všade, kde sa niečo deje. Hip Hop nie je iba o rape, ale aj o ďalších elementoch, ako sú tanec, graffiti či DJing. A všetky tieto elementy nájdeš aj na Zlatých pieskoch.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa HIP HOP ŽIJE | HHŽ (@hiphopzije)

Čaká ťa freestyle battle, ako za starých čias, množstvo DJ-ov, breaking battle (tanec) či basketball 1vs1. Ak by toho bolo málo, tak máš možnosť vyskúšať tanečný workshop či vypočuť si nezmyselnú trojicu naživo – Osťo, Becca a Smart z DMS. Dôležitou súčasťou je SEMTEX vagón, ktorý zastreší väčšiu časť sprievodného programu, takže ho určite hľadaj a uži si to! P.S.: V piatok o 17:00 je pri tomto vagóne meet and greet s Yzomandiasom a Nik Tendom. Takže ak si chceš niečo podpísať alebo sa odfotiť, toto je tvoja príležitosť. P.S.2: Ak si sa nestihol ostrihať, tak v areáli nájdeš aj MMG barberov, ktorí ťa ostrihajú zadarmo. To je deal, nie?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Takto Separ v Bratislave pokrstil album Flowdemort: Nový vlog DMSLIFE

2. Obrovská a kvalitná zostava interpretov

Za dva dni máš šancu vidieť dokopy 40 interpretov DJ-ov. Myslím si, že to je sám o sebe dôvod, prečo by si to nemal zmeškať. Hlavný stage je nadupaný, ale rovnako nezaostáva ani druhý stage, ktorý dostal názov Hudba Žije stage. Odporúčam, aby si si prezrel line-upy a zaškrtol si, koho chceš vidieť, aby si to nezmeškal. Na výber je toho mnoho, takže stihni čo najviac a vychutnaj si to.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa HIP HOP ŽIJE | HHŽ (@hiphopzije)

3. Zvuk, areál a špeciálne shows

Všetci vieme, aké to je, keď zvukár vyštudoval odbor kuchár-časník a na druhý deň ide zvučiť niečo do miestneho klubu. Takéto sklamanie ťa na Hip Hop Žije nečaká, pretože sa môžeš tešiť na exceletný zvuk, vyšperkovaný hlavný stage a pohodlie v celom areáli. Množstvo interpretov si skúšalo aj špeciálne shows, ktorými ťa určite prekvapia, takže buď ready a teš sa ako ja.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa HIP HOP ŽIJE | HHŽ (@hiphopzije)

BONUS: Ktorá hymna HHŽIJE bude znieť v areáli aj mimo neho viac? Prvá alebo druhá?

Odporúčame