10 rapových trackov zo Slovenska, ktoré si vychutnáš najviac v noci

Kontrafakt

Kontrafakt z roku 2013 (Zdroj: Instagram/@kontrafakt)

#Hudba nám spríjemňuje život. Či ideš ráno cestou do školy alebo do práce, pustíš si ju aj keď ideš cvičiť alebo behať, ideš kvôli nej na koncert, hrá ti na byte, na ktorom máš párty a bude ti hrať aj na tvojej svadbe. Jednoducho, hudba je všade a ovplyvňuje tvoj a aj môj život. 

Ak si však pustíš hudbu v noci, najlepšie v aute, alebo niekde na večernej prechádzke, prípadne sedíš za počítačom alebo v posteli s airpodmi (toto nie je platená reklama) v ušiach, je to akési iné, jedinečné. Keď sa svet okolo nás zatieni a ulice pohltí tma, hudba sa môže stať verným spoločníkom, ktorý vytvorí úplne iný vibe a atmosféru. Tieto emócie najviac precítiš v noci, a preto som dal dokopy TOP 10 rapových trackov zo Slovenska, ktoré sa hodia na takéto nočné počúvanie. Let’s go!

1. Kontrafakt – Podzemie prod. Maiky Beatz

Dovolím si napísať, že skladba ,,Podzemie“ je jedna z najlepších skladieb, aké kedy vyšli v slovenskej rapovej tvorbe. A ako inak, skladba vyšla na nadčasovom albume Navždy od Kontrafaktu z roku 2013, ktorý je taktiež považovaný za najlepší slovenský rapový album všetkých čias. Skladba bola hit ešte pred samotným videoklipom, ktorý už len zaklincoval to, čo tvrdím v prvej vete tohto odstavca.

Nesmrteľný refrén, real rapy a hudba od Maikyho, z ktorej mám aj po 10 rokoch zimomriavky, čo viac dodať. Málo ľudí si však uvedomuje, že ruku k dielu pridala aj speváčka a sestra Maikyho, Laris Diam. Ide o jej vokály, ktorými dodáva skladbe bohémsky štýl a bez nej by to nebolo ono. Nehehe, nehehe, nehehe. 

2. Moja Reč – Nočný let

Asi by to bolo prekvapenie, keby do rebríčka nedám song, ktorý má v základe slova „noc“. Moja Reč, rovnako ako KF, vydala v roku 2011 svoj najlepší album s názvom Dobrí Chlapci 3, a rovnako ho môžem zaradiť medzi klenoty a TOP 5 rapových albumov, ktoré kedy vyšli na Slovensku. Nie je náhoda, že tento track dostal aj kvalitný videoklip, ktorý maximalizuje celkovú atmosféru na 100 %.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
ROZHOVOR Prichádza k nám rapová pomsta: Mladý raper predstavuje svoje svieže EP

,,Všetci by chceli, ale nemôžu ho mať,
iba dobrí chlapci majú ten sound…“

3. WEN – SUPERSPLN

Ak má niekto cit na zvuk a vibe, tak je to čoraz známejší WEN, ktorý pochádza z východného Slovenska. Táto skladba je toho dôkazom. Ak si to ešte nepočul/a, tak to ihneď naprav, teraz je tá správna chvíľa.

4. Ego, Jofre – Noc (Podzemgang)

Skladba pochádza z Podzemgangu z roku 2015. Áno, je to jasné, že ide o nočnú skladbu, keďže to je v samotnom názve, ale množstvo ľudí už na tento skvost zabudlo. Toto kombo si zaslúžilo, aby sme od nich dostali viac hudobného materiálu. Ich chémia bola výnimočná. Ako inak, veď sú to chlapci z Piesčan.

5. Duch, Saul, Blanch, YOO – Noc

Noc je pomalá. Skladba je z albumu Adhdkidd od Ducha (predtým pod menom Pilate) z roku 2021. Myslím si, že celkovo je tento album nedocenený a je to taký skrytý podklad. Vypočuj si túto skladbu a posúď sám/a. Let him cook. 

6. TKX – Afterlife

O tejto skladbe som písal aj v recenzii na Teslov najnovší album s názvom ZEITGEIST. Jeho flow a frázovanie vytvorili sexepíl, ktorý si pojdeš hlavne v noci. Je to navýková skladba, ktorú keď si raz pustíš a precitneš, tak sa jej nebudeš vedieť zbaviť. Naozaj, nesrandujem. Vypočuj len na vlastné riziko.

7.  Samey – Noci a Rána

Keď ťa práve opustila frajerka/frajer, tak tento track si určite pôjdeš, to ti garantujem. Samey je vyslovene zo straty svojej frajerky zúfalý a tento pocit vie preniesť aj na poslucháča. Ak vieš, o čom hovorím, tak je ti známa aj situácia, keď nevieš zaspať a pozeráš v posteli do stropu aj do úplného rána. Vtedy premýšlaš nad všetkým, čo si zažil/a. Noci a Rána sú pre teba ideálnou nočnou skladbou, pomocou ktorej si môžeš urobiť miniterapiu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Raper, ktorý odišiel naozaj predčasne: Kto bol Mac Miller?

8. Pil C – Inverzia ft. LNLY J

Naschvál som vybral skladbu Inverzia s featom od mladého LNLY J a nie verziu, na ktorej je Vikor Sheen. Hodí sa mi do nočného playlistu o čosi viac, ako originálna verzia. Text je o ženskej prítomnosti (alebo neprítomnosti) a myšlienkach o nej. Noc je vášen a tá je spojená so ženami. Obaja rapperi to veľmi dobre vedia. Ak si teda pôideš v noci v aute a rozmýšľaš nad vzťahom, toto je ideálný song.

9. Radikal – Wasted

Skladba Wasted je doťuk tvojho moodu, keď už niekedy nevládzeš, no vieš, že musíš ísť ďalej. Je jedno či si v aute alebo máš slúchadlá a ideš ulicou. Ak to vieš precítiť, tento track ťa nabudí a dodá ti potrebnú energiu.

,,Vieme, vieme precítiť v noci ten hnev
Alcohol drinks a do rána dance, dance…“

10. Konex, Kamil Hoffman – Boom Boom

Celý album je postavený na tom, že si treba užívať život a dobrú hudbu. Túto skladbu si môžeš pustiť, keď si pred klubom a chceš sa dostať do moodu. Potrebuješ bombu, ktorá ťa do toho stavu dostane. Jednoducho, kapuca na hlavu a ideš si boom boom.

Ktorú skladbu by si si vedel predstaviť v tomto rebríčku ty? Napíš nám do komentárov. 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame