10 otázok pre Ronie: Extrémne ma baví hudobná komunita na TikToku, inšpiráciu beriem úplne odvšadiaľ

Ronie speváčka

Ronie snívala byť speváčkou už odmalička (Zdroj: Instagram/ronieofficial)

#Našich #10otázok zodpovedala aj Ronie, slovenská speváčka a songwriterka, ktorej čoskoro vychádza nový album a o ktorom nám prezradila viac. To, ako sa jej tvorí na sociálnych sieťach, kto je jej životným idolom a hlavne to, čo ju posúva vpred, prezradila v tomto rozhovore!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RONIE (@ronieofficial)

Tvoje videá s piesňami na sociálnych sieťach majú množstvo zhliadnutí. Ako si začala tvoriť? Čakala by si, že sa staneš takto známou, alebo to prišlo postupne a spontánne?
Áno, všímam si, že aj mimo mojej originál tvorby ľudí stále zaujíma aj coverovanie a hranie sa s prerábkami iných interpretov. Veľmi sa teším, že sa to ľuďom páči v oboch smeroch.

A či som čakala, že sa stanem známou? To asi nevieš nikdy úplne odhadnúť, ale už ako malá som si vešala na nástenku moje goals a celá táto nástenka bola vždy venovaná len hudbe, pódiám a spevu. Možno povedať, že to bol taký môj manifest. V každom prípade, nech je to už hocijak, som neskutočne vďačná, že sa to deje a že sa mi vlastne plní môj nástenkový sen.

Ako si už spomenula, sledovatelia si zamilovali nielen tvoje vlastné pesničky, ale aj covery rôznych svetových hitov či ich preklady. Kde zbieraš inšpiráciu na tvorbu?
Trošku som to otvorila už v mojej prvej odpovedi (smiech). Áno, som veľmi rada, že ich to baví. Inšpiráciu na to beriem asi úplne odvšadiaľ – všetko naokolo je inšpirácia. Veľakrát to záleží aj od nálady. Ak si mám chuť zaspievať to, čo mi práve hrá v hlave, tak to nahrám a dám raz za čas von.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RONIE (@ronieofficial)

Rada vyťahujem veci z obdobia okolo roku 2000, ako ste si mohli všimnúť už aj z môjho albumu, takže u mňa žiadna novinka (smiech). Ľudia si pri týchto mojich cover verziách radi nostalgicky zaspomínajú na to, čo prežívali pri týchto songoch. Často aj zabudnú, že niečo také existovalo, a zrazu ich prekvapí, keď to oprášim. Tieto veci ma na tom bavia najviac.

Sledujem trendy na sociálnych sieťach, extrémne ma baví hudobná komunita na TikToku. Tie virály sú neprehliadnuteľné a rada sa pripájam do niektorých vĺn, aké naposledy vyvolala napríklad pieseň Flowers od Miley alebo Shakira. Aj prerábky celosvetových vecí do slovenského jazyka boli pre mňa na TikToku inšpiráciou. Videla som u mnohých umelcov z európskych krajín, ako prespievali anglické hity do svojho rodného jazyka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Preveríme, ako dobre poznáš ikonické účesy: Ak sa vyznáš v trendoch, náš test zvládneš aj o polnoci!

Nemohla som to vynechať ani ja. Fun fact je, že sme s Baškou Hazuchovou v úplne rovnakom období začali tvoriť to isté. Dokonca aj pesničky sa nám zhodovali – to proste nevymyslíš! Ale dokonalé na hudbe a umelcoch je to, že každý z nich je vždy úplne iný, takže aj v tomto prípade si ľudia prišli na svoje aj u mňa, aj u Bašky, ktorú týmto pozdravujem (úsmev).

Kedy môžeme čakať tvoj prvý vlastný album?
Konkrétny dátum nemám, sústreďujem sa na termín jar. Uvidíme, čo nám osud dopraje. Niekedy totiž človek mieni, no Pánboh mení – uvidíme.

Ktoré tvoje songy sú pre teba obzvlášť špeciálne?
Špeciálne songy mám asi všetky. Každý jeden rozpráva vždy svoj príbeh, ktorý pre mňa niečo znamená a niečo odzrkadľuje. Ťažko teda vyberiem len niektorú (z tých piesní).

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RONIE (@ronieofficial)

Čo považuješ za dôležité pri komponovaní vlastnej tvorby? Stalo sa ti niekedy, že to jednoducho nešlo, prípadne išlo o čosi ťažšie než zvyčajne?
Veľakrát mi to nejde, beriem to ako proces. Už mnoho ráz som sa na to chcela vykašľať, lebo som sa cítila totálne nemožná, keď mi nešlo dopísať texty. Ale vždy to nejako časom dokončím, proste na to treba len správny čas.

U mňa to nefunguje tak, že si sadnem a niečo napíšem. Nie som továreň na texty, bohužiaľ (smiech). Skôr to ide tak nejak z hĺbky a niekedy sa to nedá vynútiť. Ale na konci som vždy rada, že som tomu dala čas a nervy, lebo výsledky vždy stoja za to. Som hrdá na každú jednu svoju napísanú pesničku.

Ktorí speváci, prípadne tvoje osobné idoly ťa v živote inšpirujú?
Je ich viacero. Christina Aguilera je pre mňa taký úplne celoživotný hudobný pilier. Ale tiež by som mohla spomenúť Whitney Houston, Beyoncé, Britney, Jojo, Anastaciu, Shakiru a podobne.

Na sociálnych sieťach máš tisíce sledovateľov. Myslíš si, že je dnes ťažké v postavení speváčky udržať si tam publikum?
Určite nie je jednoduché rozdeliť tie úlohy na sociálnych sieťach tak, aby to ľudí nenudilo. Ako speváčka sa snažím dávkovať ľuďom hudbu – najmä moju, ale teda, ako som už spomínala, aj rôzne prerábky, vtipné hudobné videá a rôzne videá spojené s hudbou. Robím to tak, aby sa moje sociálne médiá točili okolo hlavnej úlohy v mojom živote, ktorou je hudba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Záujem o tovar z druhej ruky rastie – ľudia chcú šetriť a myslia aj na ekológiu

Ale áno, v dnešnom svete je veľmi dôležité dávkovať a darovať ľuďom aj časť zo svojho súkromia, iného pohľadu na svet, biznis stránku, štýl a tak ďalej. Takže nie je to len o hudbe. Ale môžem povedať, že mňa osobne to baví. Našla som si v tom svoj „happy place“, kde sa hrajkám (úsmev).

@ronieofficial Replying to @dead celý život má s týmto otravovali 😂 tak zabavíme sa aj tu keď je ten Silvester ✌🏻 #ronieofficial #fyp #foryou #shakira #singing #sk ♬ original sound – Ronie

Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň? A ak nepracuješ, ako si dopraješ oddych?
Ja mám v podstate pracovný deň každý deň. Niektoré dni bývajú ťažšie a plnšie, niekedy je to pár hodín na telefóne. V oboch prípadoch dám ráno raňajky, kávu, nejaký čas si nechám chvíľočku pre seba – pozerám telku, hrám sa so psom, som s frajerom, ak už teda nie je zavretý v štúdiu, a tak.

Ak mám jednoduchší deň, môžem ísť hocikam a v podstate priebežne pracujem na sociálnych médiách, odpisujem na maily, riešim účtovníctvo, marketing, nejaký chod na sociálnych sieťach – aby tam bola nejaká stála aktivita. V podstate mám každý deň na práci podobné činnosti ako človek, ktorý rieši sociálne médiá.

Potom však mimo týchto „light“ dní prichádzajú tie ťažšie, keď sa k týmto aktivitám pridáva písanie textov, tvorenie nových skladieb, nahrávanie v štúdiu, dokončovanie postprodukcií s producentmi, aby som bola so všetkým spokojná, prípadne prípravy na klipy, natáčanie samotných klipov (tento proces trvá aj niekoľko týždňov).

Nakoniec, samozrejme, riešime PR ohľadom celého projektu, aby to nevyšlo nazmar. Potom nasledujú stretnutia a rozhovory a ďalšie iné aktivity spojené s hudbou, ako kampane, sponzoringy, mítingy, cally… Hlavne nikdy veľmi dopredu neviem, čo ma čaká. Mne sa to totiž dosť mení zo dňa na deň aj podľa ostatných ľudí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Modrý mesiac, hviezdny roj aj ohnivý kruh: Spoznaj top 10 vesmírnych úkazov, ktoré môžeš v roku 2023 vidieť

Na čo si najviac hrdá vo svojej kariére?
Na to, že stále idem vpred. Že som sa aj po toľkých pádoch na to nevykašlala a pokračujem v tom, o čom som ako malá snívala. Nech tu malú Veroniku z detskej izbičky nesklamem. Ona si zaslúži celý svet!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RONIE (@ronieofficial)

Existuje niečo, čo by si chcela vo svojom živote zmeniť? Kam by si sa ešte chcela posunúť?
Sú veci, ktoré má mrzia, bolia, desia, hnevajú, ale asi to tak všetko presne malo byť. Nebyť toho, že sa tieto všetky konkrétne veci stali, nebola by som dnes človekom, akým som, a nebola by som tam, kde som. A to, kam sa posuniem, je vo hviezdach, ale stále sa chcem posúvať vpred, zvyšovať svoj knowledge, byt deň za dňom lepšou verziou samej seba. Sny mám obrovské, nechcem ich zmenšovať.

Verím, že ak máš sny, pracuješ na nich a neprestávaš ich cítiť, raz sa splnia. Snažím sa robiť veci najlepšie, ako viem, nemať očakávania. A ak niečo, na čom som dlho pracovala alebo o tom snívala, nakoniec vyjde, je to len nádherné plus! Jeden citát mám vrytý od detstva v hlave: „Ver v krásu svojich snov.“. A tým sa riadim.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RONIE (@ronieofficial)

Aké máš plány do budúcna? Čo môžeme v rámci tvorby od teba očakávať?
Pracujem už dva roky na albume, tento rok uzrie svetlo sveta a verím, že to bude pre ľudí veľmi zaujímavé! Tým, že sa vraciam do roku 2000, sa mnoho ľudí určite naladí na vlnu nostalgie. Budú sa pri počúvaní songov cítiť, akoby boli opäť na strednej škole, akoby prežívali prvé úteky z domu a tajné lásky, zlomené srdcia, priateľstvá, prvé párty… A to je presne to, čo som týmto albumom chcela priniesť. Spolu s ním budem pripravovať aj turné, no to zatiaľ necháme na neskoršiu debatu (úsmev).

Pozrite si fotky Ronie v galérii


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame