10 najpočúvanejších rapperov za mesiac: Ego stále prvý, v TOP výbere aj Konex

 Rap je naďalej najpočúvanejším žánrom v našej krajine. Poďme sa pozrieť na zoznam najpočúvanejších slovenských rapperov za posledný mesiac. Niektoré mená v rebríčku TOP 10 možno prekvapia, ale núdza nie je ani o tradičné stálice, ktoré si svoje pozíciu držia skutočne pevno. 

Najpočúvanejším slovenským rapperom za posledný mesiac je Ego, ktorého si na streamovacej platforme Spotify vypočulo 278 tisíc ľudí. Hneď za ním je Kali, ktorý sa dočkal 259 tisíc vypočutí. Prvú trojicu neuzatvára nik iný ako Separ, jeden z dlhodobo najsledovanejších a najpočúvanejších interpretov v našich končinách. Jeho si vypočulo viac ako 242 tisíc ľudí. Samozrejme, dávame do pozornosti, že sa jedná o štatistiky zo služby Spotify, takže to nie sú kompletné čísla zo všetkých zdrojov, ktoré sú dostupné.

Štvrté miesto patrí Rytmusovi s 239 tisíc vypočutiami, pričom TOP 5 uzatvára Majk Spirit, ktorý taktiež prekročil hranicu 200 tisíc, i keď iba o tisícku. Dá sa povedať, že v úvodnej pätici k prekvapeniam nedošlo, skôr to dokazuje, že títo chalani majú naozaj silnú fanúšikovskú základňu, ktorá vznikala dlhodobo.

Šiesty je Gleb, 194 tisíc vypočutí, pričom miesto číslo sedem patrí Majselfovi s 131 tisíc vypočutiami, čo možno niekoho prekvapí. Osmičkou je Momo (129 tisíc) a deviatkou Pil C (112 tisíc). Medzi najlepšiu desiatku sa dostal aj Konex, ktorého si na Spotify vypočulo za posledný mesiac viac ako 103 tisíc ľudí.

Foto: Ego, profil na Instagrame Ego

Odporúčame