10 koníčkov, ktoré vám vylepšia intelekt a spravia u žien žiadaným!

pixabay.com

pixabay.com

#Baby nepriťahuje len pekné telo a vysoká čiastka na bankovom účte. Čoraz viac ženských podľahne mužským záľubám. Áno, niečo také ako zbierka motýľov, ale samozrejme už trošku sofistikovanejšie. Vedia totiž, že tie správne činnosti rozvíjajú aj mozgové schopnosti.  Ak chcete zabodovať u lokálnej radodajky, či miestnej nymfomanky, ale aj u obchodnej manažérky a intelektuálky, prečítajte si o koníčkoch, ktoré nakopnú váš mozog správnym smerom a spravia vás žiadaným plejbojom

Pite alkohol. S mierou.

Tučne vyznačujem, podčiarkujem, krúžkujem a farebne zvýrazňujem druhú polku podnadpisu. Každovečerné nasávanie v krčme neospravedlníte tvrdením, že to robíte pre svoje dobre a zlepšený um. Pol litra vypitého umu vám akurát tak mozog dokonale rozloží na kašu. V sedemročnej štúdií v Nórsku vedci sledovali pitie alkoholu u vyše 5000 mužov a žien vo veku 54 rokov a vyššie. Zistili, že vypitie štyroch a viac pohárov vína v priebehu dvoch týždňov výrazne zlepšovalo funkcie mozgovne. Treba podotknúť, že iba u žien. Chlapi si išli asi svoje obligátne „ideme len na jedno“.

Sexujte, koľko sa len dá

V tomto podnadpise podčiarkujem práve prvé slovo, to myslím bohato stačí, že? Je vedecky dokázané, že pravidelná súlož podporuje dobrú náladu, ale aj dlhodobú pamäť. Tým sa vysvetľuje neznesiteľná chuť na sex počas skúškového na intráku, keď to tam vyzerá ako v králikárni. Je úplne jedno či ste v čerstvom vzťahu, alebo dlhotrvajúcom partnerstve, sex je základ. Jednoducho sex. Stačí? Pamätajte, že sexu nestačí nikdy a baby milujú po boku chlapa, čo to s nimi vie.

Hraj Scrabble

Vždy som si myslel, že Scrabble je kravina. Pri fľaške vína sa však z tejto hry môže stať aj dobrá predohra, ktorá nabudí vaše mozgové bunky a ženu privedie z tvojej slovnej zásoby do varu. Kombo Scrabble + sex patrí k tomu najvýdatnejšiemu, čo spríjemní každý večer. Okrem dobrej nálady si rozšírite slovnú zásobu, budete rozmýšľať rýchlejšie, ohúrite kamošov novými slovíčkami a budete magnetom na baby.

Čítajte fikciu

Darmo bude niekto machrovať, že má IQ 167, keď sa nevie v spoločnosti poriadne správať. Práve preto je dôležité emocionálne IQ, ktoré rozhoduje, ako si budete rozumieť s inými ľuďmi, ako ste empatický, teda skilly potrebné pre normálny život. Čítanie kníh založených na vymyslených svetoch, postavách a príbehy mimo nášho chápania vám v tomto smere veľmi pomôžu. Samozrejme, čítanie klasických kníh neuškodí tiež. Verte mi, že všetka povinná literatúra zo strednej vám bude vo vyššom veku dávať úplne iný zmysel. Stačí si pozrieť babkine police a zaručene nájdete niekoľko skvostov. Baby letia na intelektuálov.

Hrajte Tetris

Dnes už legendárna hra pôvodom z Ruska, ktorú nakoniec odkúpili Američania. Ukladanie geometrických tvarov zvyšuje produkciu glukózy, paliva pre mozog. Čím viac hráte, tým menej glukózy telo vytvára, pretože posilňuje šedú kôru mozgovú a nie je potrebná jej zvýšená produkcia. To má za následok schopnosť rýchlejšieho riešenia problémov. 30 minút Tetrisu denne vám zaručí skvele pracujúcu hlavu.

Naučte sa hrať šachy

Ak vám posúvanie figúrok po šachovnici príde nudné, tak vedzte, že je to omnoho väčšia zábava ako vytvárať stratégie v Age of Empires. Ako dodatok vám pravidelná partička zvýši schopnosť dávať si veci do súvisu, takže už nikdy nebudete musieť odháňať ľudí od seba s tým, že vám stoja na kábli. Rýchle myslenie priťahuje aj nežné pohlavie.

Tancujte

To je nepríjemné. Už sa nebudete môcť vyhovárať pred frajerkou, že netancujete. Dúfajte, že si tento článok neprečíta, pretože by ste mohol ešte aj zmúdrieť. Naozaj nezáleží v akom veku začnete, podľa najrôznejších vedeckých pozorovaní má tancovanie, teda učenie a pamätanie si nových krokov výborný vplyv na vaše kognitívne funkcie. Ak sa reálne obávate, že budete v starobe dementný, prihlásenie sa na kurz spoločenských tancov vám môže v tomto smere zachrániť myseľ. Navyše baby milujú tanec a mužov, ktorí tancujú.

Vyskúšajte hrať na hudobnom nástroji

Náš mozog doslova exploduje, keď sa aktívne učíme hrať na gitare, klavíri, alebo nebodaj zložíme vlastný song. Úžasné, nemyslíte? Nehovoriac o tom, že nie je nič jednoduchšie, ako zbaliť babu pri tom, ako hráte jej obľúbený song na klavíri či gitare. A zahrajte babe serenádu na vlastnom (hudobnom) nástroji. Bude vlhká už z prvých tónov.

Odporúčame