10 dôvodov, prečo sa oplatí vidieť dokument TEMPOS o Rytmusovi

Už niekoľko týždňov sa vo veľkom hovorí o filme TEMPOS, ktorý vytvorila spoločnosť Red Bull v spolupráci s ďalšími, a ktorý mapuje tridsať rokov Rytmusa v rape. V tomto období sa snímka dostáva do kín a čoskoro bude internet zahltený názormi ľudí, či to za to stálo alebo nie. Poďme sa pozrieť na dôvody, prečo sa tento dokument, alebo ak chcete film, oplatí vidieť.

30 rokov v rape. To si môže povedať málokto. Ešte k tomu na Slovensku. Rytmus je hudobný pojem, či už ho niekto nemá rád alebo ho naopak miluje. To je jeden z dôvodov, prečo Red Bull o ňom urobil film. My sa teraz pokúsime priblížiť hlavné dôvody toho, prečo sa oplatí Tempos vidieť.

  1. Rytmus je len jeden, je 30 rokov v rape a ak vás zaujíma, ako to vyzeralo pri stavaní slovenskej rapovej scény, táto snímka vás zaujme.
  2. Slovenský rap v 90.rokoch prakticky neexistoval, dnes je jeden z najlepších v Európe. Rytmusov film mapuje nielen jeho cestu, ale aj celého slovenského rapu.
  3. Film robí Red Bull a keď už sa to niečoho táto firma pustí, je záruka, že to bude kvalitne spracované a originálne. Nebude sa jednať teda o dokument, ktorý by po chvíli nudil.
  4. Môžete si myslieť, že o Rytmusovi viete už takmer všetko. Tento film ale ukáže aj zákutia Patrikovho života, o ktorých ste dodnes možno nevedeli.
  5. Ak ste fanúšikmi skupiny Kontrafakt, tak to je ďalší dôvod, prečo sa Tempos oplatí vidieť. Rytmusov život aj kariéru totiž vo veľkej miere lemuje práve pôsobenie tejto skupiny na slovenskej hudobnej scéne.
  6. Ľudia, ktorí uvidia tento film môžu lepšie pochopiť všetky súvislosti a faktory, ktoré urobili z Patrika Vrbovského takého človeka, akým momentálne je. Nie všetko bolo tak, ako by sa mohlo zdať.
  7. Tempos podrobne mapuje vzťah Rytmusa s jeho blízkymi a rodinou.
  8. Tento film sa taktiež zameriava na vzťah Rytmusa s Egom a Anysom, ďalšími členmi skupiny Kontrafakt.
  9. Ruku na srdce, videli ste už celovečerný hudobný dokumentárny film zo slovenskej produkcie?
  10. Réžiou a scenárom sa o tento film postarala trojica Nazarij KľujevRoman KelemenMaxim Kľujev.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kráľovná Alžbeta II. ovplyvnila aj svet rapu. Takto sa s ňou lúčili umelci

Z toho, čo doteraz vieme a toho, čo sme doteraz videli, niet pochýb o tom, že dokument Tempos o Rytmusovi bude stáť za to, aby ste si naň našli čas a priestor.

Foto: Red Bull |Video: YouTube|Text: Vavi

Odporúčame