Neuveríš, aké mená chceli dať rodičia svojim deťom: Úrady zakročili, pozri, čo všetko museli zakázať

Zvláštne mená detí Zdroj: pixabay.com

#Ľudia sú schopní pre svoje ratolesti vybrať naozaj zvláštne mená. Inak tomu nie je ani pri celebritách. Napríklad Elon Musk so speváčkou Grimes svoje dieťa pomenovali X Æ A-12. Americká herečka Gwyneth Paltrowová zas pre dcéru zvolila meno známej svetovej značky Apple. Niektoré krajiny si ale povedali dosť a kreatívnym nápadom niektorých rodičov dali stopku.

Francúzsko zakázalo meno Nutella a Jahoda

Francúzska vláda sa rozhodla zakázať meno Nutella po tom, ako rodičia jedného dievčatka museli zmeniť meno svojej dcéry, pretože sa jej v škole posmievali. Pôvodne ju pomenovali Nutella, po slávnej čokoládovej nátierke, neskôr ju ale premenovali na Ella. Ktovie, možno snívali po sláve ich dcéry, ktorá im úplne nevyšla.

Francúzsko zakázalo meno Nutella Zdroj: pixabay.com

Zakázané je tiež meno Fraise, čo v preklade znamená jahoda. Toto meno francúzske úrady tiež zmietli, pretože podobne znejúce slovo je použité vo francúzskej slovnej hračke, kde jeho význam nie je práve priateľský.

Francúzsko zakázalo meno Jahoda Zdroj: pixabay.com

Mexiko zakázalo meno Terminátor

Kto by nechcel svoje dieťa nazvať po známom filme, ktorý má milióny fanúšikov? Mexické úrady sa ale obávali toho, že toto meno sa stane tak početným, ako meno Arnolda Schwarzeneggera, a preto ho radšej zakázali.

Švédsko zakázalo meno Ikea

Kto by nepoznal známy reťazec švédskych obchodov s nábytkom? Úrady sa však obávali ľudskej kreativity, a preto toto meno zakázali v predstihu. Vydali zákon, v ktorom je uvedené, že rodičia nemôžu svoje dieťa nazvať menom, ktoré môže spôsobiť problém tým, ktorí ho používajú.

Švédsko zakázalo meno Ikea Zdroj: pixabay.com

Ohio zakázalo meno Santa Claus

Santa Clausa milujú asi všetky deti na svete a priaznivcov si očividne nachádza aj medzi rodičmi. Robert William Handley miloval Santa Clausa natoľko, že sa rozhodol premenovať na Santa Robert Claus. Úrady mu ale túto zmenu zakázali, čo muža doviedlo k tomu, aby podal žalobu. Nakoniec mu zmenu mena povolili.

Ohio zakázalo meno Santa Claus Zdroj: pixabay.com

Nemecko zakázalo meno Peppermint a Stone

Nemecké úrady sa rozhodli zamietnuť žiadosť, v ktorej chceli rodičia svoje deti pomenovať Pfefferminze, zdôvodnili to tým, že takéto meno by mu mohlo spôsobiť v škole posmech. Rovnako zakázali aj meno Stone, s ktorým by sa dieťa nemohlo stotožniť, nakoľko je to predmet a nie meno.

Nemecko zakázalo meno Peppermint Zdroj: pixabay.com

Taliansko zakázalo meno Piatok a Blu

Aj ty sa určite tešíš kedy už konečne nastane piatok, napadlo by ti ale takto nazvať svoje dieťa? V Taliansku toto meno Venerdi, čo znamená piatok, zakázali, pretože je podľa nich smiešne. Rovnako talianske úrady zakázali aj meno Blu, čo v preklade znamená modrá. Podľa nich sa pri tomto mene nedá určiť pohlavie, a tak ho radšej nepovolili.

Taliansko zakázalo meno Blu Zdroj: pixabay.com

Dánsko zakázalo meno Pluto

Postava psíka Pluta z Mickey Mousea od Disney je skutočne ikonická. Niektorým sa zapáčila natoľko, že by toto meno neváhali dávať aj svojim deťom. Dánske úrady preto zakročili. Toto meno sa nachádza na zozname zakázaných. V tejto krajine totiž existujú zoznamy mien, ktoré úrady povoľujú alebo zakazujú.

Dánsko zakázalo meno Pluto Zdroj: pixabay.com

Čína zakázala meno @

Čínski rodičia sa pokúsili nazvať svoje dieťa @. Údajne to odrážalo ich lásku k nemu, pretože v preklade to znamená milujte ho. Čína to ale zakázala, používanie symbolov ako mena nie je povolené.

Čína zakázala meno @ Zdroj: pixabay.com

Nový Zéland zakázal meno Princezná

Ktorá dcérka nie je pre svojich rodičov princezná? Nový Zéland toto meno ale zakázalo, pretože ide o oficiálny titul. Rovnako sú zakázané aj ďalšie mená ako pán, pápež, kráľ, kráľovná a tak ďalej.

Nový Zéland zakázal meno Princezná Zdroj: pixabay.com

Aké meno by si rozhodne nechcel mať ty?

Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame